Turnieje spożywcze 2012

20 Kwiecień 2012, wyświetleń: 2802,

W szranki staną cukiernicy, piekarze i wędliniarze.


Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu wspólnie z Zespołem  Szkół  Przemysłu Spożywczego w Poznaniu organizuje kolejną edycje turniejów dla młodych uczniów rzemiosł branży spożywczej. W szranki staną cukiernicy, piekarze i wędliniarze. Są to niestety zawody zanikające – z roku na rok naukę podejmuje coraz mniej piekarzy, a uczniów wędliniarstwa można często policzyć na palcach jednej ręki. Kto więc w przyszłości upiecze nam chleb, zrobi kiełbasę czy przygotuje tort? Tym bardziej zależy nam na prezentowaniu dokonań tych młodych ludzi. Już dziś na początku swojej kariery zawodowej prezentują mistrzowski kunszt i z pewnością po ukończeniu nauki znajdą natychmiast zatrudnienie w renomowanych firmach.

XV Ogólnopolski Turniej Cukierniczy  im. Wojciecha Kandulskiego  2012

W dniu  24.04.2012 roku w Zespole Szkół  Przemysłu Spożywczego odbędzie się rozstrzygniecie Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego  im. Wojciecha Kandulskiego  w którym uczestniczyć będzie  20 uczniów  cukiernictwa z Polski.

Uczniowie będą musieli wykonać: trzypiętrowy tort na stelażu na dowolny wybrany temat, 20 ciastek bankietowych, 3 figurki marcepanowe, okolicznościowy napis z czekolady, torcik do degustacji, który musi mieć identyczny smak jak tort. Ponadto w czasie oceniania prac uczestnicy odpowiadają na pytania komisji dotyczące produkcji prezentowanych wyrobów. Czas wykonania 7 godzin.

Uroczyste zakończenie turnieju odbędzie się w Sali gimnastycznej Szkoły  25.04.2012 o godz. 11oo.

 

XV Ogólnopolski Turniej Piekarniczego im. Anny Butki   2012

W dniu 26.04.2012 roku  w Zespół Szkół  Przemysłu Spożywczego odbędzie się rozstrzygniecie Ogólnopolski Turniej Piekarniczego im. Anny Butki, w którym uczestniczyć będzie 19 uczniów  piekarnictwa z Polski.

Uczniowie będą musieli wykonać chałki, rogaliki, drożdżówki, bułki zwykłe, knyple lub kajzerki, bułki plecionki oraz eksponat artystyczny.

Uroczyste zakończenie odbędzie się w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu o godz. 1030 na Sali nr 17.

 

XIV Ogólnopolski Turniej  Przetwórstwa Mięsa 2012

W dniu 26 kwietnia  w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu  odbędzie się XIV Ogólnopolski Turniej  Przetwórstwa Mięsa, w którym uczestniczyć będzie 10 uczniów.

Składa się z części praktycznej i teoretycznej.

Uczniowie z różnych stron kraju zostaną poddani sprawdzianowi i ocenie podczas pracy przy nadziewarce, rozpoznawania rodzajów i klas mięsa, rozróżniania podrobów, osłonek i przypraw. Do zadań uczestników należeć będzie także dobór odpowiedniego stroju dla pracowników zatrudnionych na różnych stanowiskach. Na zakończenie, uczniowie będą musieli popisać się swymi talentami w układaniu i dekorowaniu wędlin na paterach.

Uroczyste zakończenie odbędzie się 27 kwietnia 2012 roku w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu w Sali nr 17 o godz. 10 30.

 Anna Jaszewska


Podobne tematy dla tagów: turnieje spożywcze,ZSPS,piekarze,cukiernicy,wędliniarze,uczniowie zawodu,

Przyszli czeladnicy na start!
Finały ogólnopolskich zmagań młodych spożywców
Turnieje spożywcze 2012 - rozstrzygnięte
Turnieje spożywcze
6 marca -Wielkanoc Mięsne Święta
Turnieje spożywcze 2014
Bułki , bułeczki, Bochny, bochenki...
XII Wielkopolskie Święto Chleba
Jubileuszowe pasowanie uczniów.
Wstąpili w szeregi rzemiosła
I Ogólnopolskie Spotkanie Wielkanocne Rzeźników i Wędliniarzy RP
Międzynarodowa praktyka zawodowa
Uroczyste pasowanie uczniów
Święto Patronki Fryzjerów Św. Marii Magdaleny

Ankieta