Punkt EUROPE DIRECT Poznań

 

Europe Direct - nowa edycja. Działamy dalej! 
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że kontynuujemy działanie punktu Europe Direct Poznań przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu. Punkt  Europe Direct Poznań prowadzony jest przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą od1 stycznia 2009 roku. W tym roku po raz kolejny Wielkopolska Izba Rzemieślnicza wygrała konkurs na prowadzenie takiego punktu w Poznaniu do roku 2025. Nowa edycja rozpocznie się 1 maja br. 
Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i otwarci na współpracę! Nowa edycja przynosi też zmiany. Mamy nowe logo i nazwę. Zachęcamy do współpracy! 
Zapewniamy fachowe i bezpłatne usługi informacyjne. Każdy może zadzwonić czy napisać do Punktu Europe Direct, aby zadać pytanie, zasięgnąć rady lub wyrazić swoją opinię na temat Unii. 
Telefon: +48 61 852 16 70
E-mail:europedirect-poznan@irpoznan.com.pl 
Zajmujemy się szeroko rozumianą informacją i edukacją europejską (prawodawstwo, polityki, prawa obywateli UE, możliwości finansowania z programów unijnych np. pozyskiwania dotacji) oraz promocją Unii Europejskiej.
W ramach naszej działalności: 
  • prowadzimy lekcje europejskie dbając o to, aby wiedza o UE dotarła do wszystkich potrzebujących ( informacje o możliwości zamówienia bezpłatnych lekcji europejskich http://www.europe-direct.poznan.pl/ed_P/strona.php?mi=800&lang=),
  • organizujemy seminaria, konferencje, szkolenia, imprezy online oraz plenerowe,
  • przygotowujemy stoiska informacyjno-konsultacyjne na rozmaitych eventach (np. targach, lokalnych uroczystościach), podczas których nasi konsultanci odpowiadają na pytania, rozdają publikacje, prowadzą quizy wiedzy o UE
  • obejmujemy patronat nad różnego rodzaju przedsięwzięciami europejskimi w całym regionie Wielkopolski,
  • redagujemy materiały informacyjno-promocyjne (zarówno elektroniczne jak i wydawane drukiem),
  • zamawiamy i dystrybuujemy wśród zainteresowanych publikacje pochodzące z Urzędu Publikacji Unii Europejskiej.
Kontekst
W 2005 roku w krajach Unii Europejskiej rozpoczęła działalność sieć informacyjna zarządzana przez Komisję Europejską - Europe Direct. W jej skład wchodzi blisko 430 organizacji znajdujących się na terenie Unii Europejskiej, które prowadzą Punkty Informacyjne Europe Direct oraz Centra Dokumentacji Europejskiej. Dodatkowo, dzwoniąc pod numer: 00800 6 7 8 9 10 11, dostępny bez opłat z każdego kraju członkowskiego, można się połączyć ze specjalną infolinią, której pracownicy odpowiadają na pytania dotyczące UE. Zadać pytanie można także poprzez stronę http://ec.europa.eu/europedirect.
 

Sfinansowanie dostosowania strony www do wymogów dostępności WCAG 2.1 AA ze środków NIW

Baner dofinaoswanie strony