Święto Patronki Fryzjerów Św. Marii Magdaleny

23 Październik 2011, wyświetleń: 9866,

 

Pasowanie najlepszych tegorocznych absolwentów na tytuł czeladnika

 


Fryzjerzy zrzeszeni w Cechu Rzemiosł Różnych w Poznaniu obchodzili  23 października 2011 Święto swojej Patronki  - Św. Marii Magdaleny. Święto zorganizowane przez Zarząd Cechu i Radę Sekcji Fryzjersko – Kosmetycznej rozpoczęło się od  uroczystej Mszy Św. odprawionej w Poznańskiej Bazylice Farnej.

Ta Msza Św. była szczególnie ważna dla osiemnastoosobowej grupy najlepszych uczniów w zawodzie. Zgodnie bowiem z tradycją uczniowie którzy uzyskali bardzo dobre i dobre oceny w czasie egzaminu  są pasowani w czasie Mszy na Czeladnika. Po ślubowaniu na sztandar Cechu, każdy u stóp ołtarza po przyłożeniu insygniów cechowych otrzymywał swoje świadectwo czeladnicze. Dla siedemnastu młodziutkich fryzjerek i jedynego wśród nich chłopaka był to niezwykle wzruszający moment. Wiązał się także z podziękowaniami dla mistrzów szkolących, którzy tak znakomicie przygotowali ich do tego ważnego egzaminu.

 

PASOWANI NA CZELADNIKA 23-10-2011

 

1.       Daria  Gocałek uczennica Marii Porady

2.       Katarzyna Jankowska uczennica Ewy Fiołki        

3.       Marta Janyga    uczennica  Elżbiety  Hoppe        

4.       Marta Królska uczennica Zofii Harłozyńskiej      

5.       Marlena  Kiełbasa uczennica Beaty Laseckiej    

6.       Patrycja Kwaśniewska uczennica  Wiesławy Gregorcewicz        

7.       Daria  Madaj uczennica  Małgorzaty Jankowiak

8.       Monika  Malicka uczennica Doroty Jóźwiak

9.       Ewa Mielcarek  uczennica Anny Lubczyńskiej   

10.   Katarzyna Piotrowska uczennica Mariusza Nowackiego              

11.   Aleksandra  Przywarta uczennica Mirelli Bereszyńskiej

12.   Sara Rybińska uczennica Doroty Jóźwiak

13.   Anna  Słonina   uczennica Agnieszki Wizy

14.   Dominika Spodzieja uczennica Krystyny Piaseckiej        

15.   Monika  Suchodolska uczennica Ewy Krawiec   

16.   Marta  Urbaniak uczennica Mirosławy Ogrodowczyk                    

17.   Mateusz  Watras uczeń Beaty Ratajczak             

18.   Sandra Zakęs uczennica   Agnieszki Zalewskiej                   

Ciepłe słowa o podziękowaniach dla mistrzów i rodziców padły także w trakcie homilii. A Św. Maria Magdalena, Błogosławiony Jan Paweł II i przykazanie miłości  -  to drogowskazy dla tych młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoje dorosłe, zawodowe życie. Oby pamiętali o wzajemnej życzliwości i oby umieli nie tylko doskonalić swoje umiejętności zawodowe ale zawsze dostrzegali obok siebie drugiego człowieka i potrafili podchodzić do niego z pełną życzliwością.

Ślubowanie czeladników

Ja czeladnik Fryzjerski,  ślubuję uroczyście dbać o honor zawodowy , wszystkie  powierzone prace wykonywać pilnie , sumiennie , wzorowo i uczciwie z zawodowym zamiłowaniem , oraz nie zawieść zaufania władz Cechowych .

                                                                                                                                                               ŚLUBUJĘ !

Ks. Wojciech Wolniewicz – kapelan wielkopolskiego rzemiosła życzył wszystkim zebranym wszelkiej pomyślności zarówno życiu zawodowym jak i osobistym.

Kolejna cześć obchodów odbyła się w Naszym Klubie.  Była to znakomita okazja by nie tylko porozmawiać z dawno nie widzianymi kolegami i koleżankami, ale przede wszystkim podsumować miniony rok i uhonorować najbardziej zasłużonych mistrzów grzebienia i nożyczek. 

Wiceprezes Stanisław Marczak  mówił o problemach z jakimi borykali się mistrzowie szkolący, ale jednocześnie z optymizmem odnosił się do przyszłości i życzył wszystkim zebranym wielu sukcesów.

Okazją do składania gratulacji i życzeń było także wręczenie odznaczeń.  Wręczono najwyższe odznaczenia nadane przez Związek Rzemiosła Polskiego i Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu.

Platynowy medal im. Jana Klińskiego otrzymali Kazimierz Ciemniak, Aleksandra Malicka i Henryk Marciniak. Złoty medal im. Jana Kilińskiego otryzmała Krystyna Guderian, a srebrym medalem uhonorowano Helenę Dalke, Krystynę Nowak i Roberta Grzempowskiego. Honorową Odznakę Rzemiosła otrzymali;Mirosłwa Ogrodowczyk, Hanka Rudnicka i Iwona Walkowiak.

Wręczono także Srebrne Odznaczenie za Zasługi w Rozwoju Rzemiosła Wklp. Otrzymali je: Dorota Jóźwiak, Adrianna Nowak, Dorota Kaczmarek, Róża Konieczna, Monika Kazimierczak, Karolina Najdul, Artur Maciejewski, Katarzyna Olejniczak, Violetta Konopko i Barbnara Zbąska.

Specjalnymi dyplomami uhonorowano także tych fryzjerów, którzy obchodzili w tym roku jubileusze swojej pracy zawodowej i prowadzenia własnego zakładu.  Wsród nich prym wiódł  Kazimierz Ciemniak, który   w tym roku obchodził  jubileusz 60 lecia pracy zawodowej!

Zapraszamy do galerii Foto

Marzena Rutkowska-Kalisz

 


Podobne tematy dla tagów: Cechu Rzemiosł Różnych w Poznaniu,fryzjerzy,uczniowie zawodu,ślubowanie,

Pasowanie najlepszych młodych fryzjerów
166 centymertów!
Święto Patronki Fryzjerów - Św. Marii Magdaleny.
Święto Polskiego Fryzjerstwa
Pasowanie na czeladników
LOOK 2014
Przyszli czeladnicy na start!
Finały ogólnopolskich zmagań młodych spożywców
Turnieje spożywcze 2012
Turnieje spożywcze 2012 - rozstrzygnięte
Turnieje spożywcze
Turnieje spożywcze 2014
Zgodnie z tradycją

Ankieta