Najlepsi młodzi cukiernicy w Wielkopolsce

20 Styczeń 2016, wyświetleń: 3425,

Słodki konkurs we Wrześni


 

 

 

 

12.01 2016 w ZSZ nr 2 we Wrześni odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego i Piekarniczego. Uczestnicy konkursu mieli zadanie wykonać tort jednopiętrowy, dwa rodzaje ciastek bankietowych, figurki marcepanowe i napis okolicznościowy z czekolady. Na wykonanie zadania praktycznego mieli 5 godz. Oprócz tego rozwiązywali test teoretyczny. W turnieju wzięło udział 17 uczestników z 9 szkół całego województwa.

 

 

  

 

 

Zwyciężył  Bartłomiej Lisiak z Cukierni Piotr Lisiak w Poniecu, który uczy się w Zespole Szkół Ochrony Środowiska w Lesznie. Dwoje innych uczniów tej szkoły uplasowało się w pierwszej dziesiątce.

 

 

 

Organizatorzy i sponsorzy konkursu nagrodzili uczestników, również wspaniałymi nagrodami rzeczowymi, a pierwsze miejsce także szkoleniami zawodowymi.

 

 

Bartek będzie walczył w kwietniu o tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik” w etapie finałowym turnieju we Wrocławiu. Przed naszymi „młodymi fachowcami” jeszcze jeden sprawdzian -  Ogólnopolski Konkurs Cukierniczy im. Wojciecha Kandulskiego w Poznaniu.

Gratulujemy zwycięzcom !!!!! Życzymy dalszych sukcesów. 

 

Monika Lewandowska
Tagi powiązane z wiadomością:
cukiernicy


Podobne tematy dla tagów: cukiernicy,

XII Wielkopolskie Święto Chleba
Jubileuszowe pasowanie uczniów.
Przyszli czeladnicy na start!
Finały ogólnopolskich zmagań młodych spożywców
Wstąpili w szeregi rzemiosła
Turnieje spożywcze 2012

Ankieta