Rogale Świętomarcińskie z certyfikatem

05 Listopad 2018, wyświetleń: 2127,

Nasz słodki symbol


 

 

 

W  Wielkopolsce jest teraz    105    cukierni, które uzyskały certyfikat uprawniający do produkcji i sprzedaży rogali.

 

Nasz  sztandarowy, poznański  smakołyk ma oznakowanie unijne od 2008 roku. Ponieważ nazwa "Rogal Świętomarciński" została zarejestrowana w unijnym rejestrze Chronionych Nazw Pochodzenia i Chronionych Oznaczeń Geograficznych, przywilej znakowania unijnym symbolem mają ci producenci, którzy poddali się kontroli zgodności procesu produkcji ze specyfikacją i otrzymali świadectwo jakości. Daje to nabywcom gwarancję, że rogale zostały wyprodukowane w Wielkopolsce zgodnie z określoną tylko dla nich recepturą.

Uroczystość wręczenia Potwierdzeń Uzyskania Prawa Do Wytwarzania Produktu Regionalnego Chronionego Prawem Unii Europejskiej odbyła się z udziałem Jędrzeja Solarskiego Zastępcy Prezydenta, Wiceprezesów Izby : Stanisława Marczaka i Antoniego Odzimka, cukierników i dziennikarzy.

 

Starszy Cechu Stanisław Butka, który występował dziś w podwójnej roli – także jako szef grupy producenckiej rogali- podkreślał, że nasz słodki specjał z roku na rok jest lepszy i jest przede wszystkim smakowitym potwierdzeniem wielkopolskiej, rzemieślniczej rzetelności.

W czasie dzisiejszej uroczystości zaprezentowano też poznańską edycję kultowej gry Monopoly, w której płaci się walutą ozdobioną rogalami

Tradycyjnie już po zakończeniu części oficjalnej wielkopolscy cukiernicy wraz z przedstawicielami Ratusza częstowali Poznaniaków rogalami.

 

Marzena Rutkowska-Kalisz

 

Zapraszamy do galerii foto
Tagi powiązane z wiadomością:
rogale świętomarcińskie


Podobne tematy dla tagów: rogale świętomarcińskie,

ROGALE ŚWIĘTOMARCIŃSKIE
Rogale ... słodki symbol Poznania
Wielkopolska na słodko!
ROGALE ŚWIĘTOMARCIŃSKIE – JUŻ Z CERTYFIKATEM
Rogale świętomarcińskie - słodki symbol Poznania
Certyfikaty dla Rogali Świętomarcińskich rozdane!

Ankieta