Wiemy jak piec Rogale Świetomarcińskie – pod takim hasłem w czwartek 4 listopada 2010 w Izbie odbyło się uroczyste wręczenie potwierdzeń certyfikacji rogali. " /> Wiemy jak piec Rogale Świetomarcińskie – pod takim hasłem w czwartek 4 listopada 2010 w Izbie odbyło się uroczyste wręczenie potwierdzeń certyfikacji rogali. " />
 

ROGALE ŚWIĘTOMARCIŃSKIE

04 Listopad 2010, wyświetleń: 5030,

Wiemy jak piec Rogale Świetomarcińskie – pod takim hasłem w czwartek 4 listopada 2010 w Izbie odbyło się uroczyste wręczenie potwierdzeń certyfikacji rogali.


O potwierdzenie uzyskania prawa do wytwarzania produktu regionalnego chronionego prawem Unii Europejskiej – bo tak oficjalnie nazywa się ten dokument ubiegało się w tym roku 110 piekarni. Po żmudnych kontrolach takie prawo uzyskało 108 wytwórców.
Cieszy bardzo ,że producenci doskonale rozumieją czym podyktowane są tak ostre wymogi stawiane przed cukiernikami . Sława Rogali Świętomarcińskich dotarła już daleko poza granice Wielkopolski i wielu nieuczciwych producentów chciałoby z niej skorzystać. Tym ważniejsze jest aby trzymać się ustalonej receptury gwarantującej klientom ,że kupują rzeczywiście prawdziwego rogala!
O tym czy przyniesione dziś do degustacji rogale są naprawdę pyszne Poznaniacy mogli się sami przekonać. Cukiernicy i zaproszeni goście częstowali przed Izbą przechodniów .


A gdzie kupować – poniżej podajemy Państwu listę cukierni , które odebrały dziś certyfikaty przyznane na ten rok.

Marzena Rutkowska-Kalisz


Zapraszamy do galerii foto i na relację filmową
Tagi powiązane z wiadomością:
certyfikat, rogale świętomarcińskie


Podobne tematy dla tagów: certyfikat,rogale świętomarcińskie,

Rogale ... słodki symbol Poznania
Wielkopolska na słodko!
ROGALE ŚWIĘTOMARCIŃSKIE – JUŻ Z CERTYFIKATEM
Rogale świętomarcińskie - słodki symbol Poznania
Certyfikaty dla Rogali Świętomarcińskich rozdane!
Rogale świętomarcińskie i gęsina

Ankieta