Ogólnopolski Konkurs Złotników „Złoto i Srebro w Rzemiośle 2018”

23 Maj 2018, wyświetleń: 1791,

Zapraszamy do udziału!


 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

W imieniu Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo-Jubilerskiej Związku Rzemiosła Polskiego, reprezentującej rzemieślników złotników i w porozumieniu z Przewodniczącym Komisji - Zespół Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej przekazuje:
 
1. Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Złotników „Złoto i Srebro w Rzemiośle 2018”. Konkurs odbędzie się w ramach programu GOLD EXPO Targi Złotniczo-Jubilerskie w dniach 4 - 6.10.2018 r. w Warszawie w hali Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 (informacja, Regulamin oraz karta zgłoszeniowa w załączniku).
 
2. Zaproszenie do udziału w kolejnej edycji nominacji do honorowego tytułu Złotnika Roku 2018 i Medalu Św. Eligiusza. Medal Świętego Eligiusza wraz z tytułem Złotnika Roku jest przeznaczony dla rzemieślnika złotnika-jubilera, który wyróżnia się wysokimi umiejętnościami zawodowymi, działalnością w organizacji rzemiosła i na rzecz integracji środowiska rzemieślników złotników i jubilerów oraz który uczestniczy w procesie szkolenia i doskonalenia zawodowego. Kandydatury rzemieślników złotników i jubilerów mogą zgłaszać Izby Rzemieślnicze oraz branżowe cechy (po jednym kandydacie). Warunki przekazujemy w załączonych materiałach.
 
Laureaci Medalu Św. Eligiusza i tytułu Złotnika Roku:
➢ w 2004 r. – Edmund Różanek z Gdańska
➢ w 2005 r. – Janusz Kowalski z Krakowa
➢ w 2006 r. – Jerzy Adamek z Warszawy
➢ w 2007 r. – Karol Kowalski z Gdyni
➢ w 2008 r. – Jerzy Kurczok z Katowic
➢ w 2009 r. – Wiesław Śliwowski z Białegostoku
➢ w 2010 r. – Adam Pstrągowski z Gdańska
➢ w 2011 r. – Andrzej Bielak z Krakowa
➢ w 2012 r. – Iwona Lis – Filipczyk ze Świętochłowic
➢ w 2013 r. – Stanisław Leśko z Kluczborka
➢ w 2014 r. – Michał Kłosok z Rybnika
➢ w 2015 r. – Waldemar Sawa z Gdańska
➢ w 2016 r. – Jacek Kurczab z Krakowa
➢ W 2017 r. – Marek Kreft z Wejherowa
Wyróżnienie zostanie wręczone w czasie GOLD EXPO Targi Złotniczo-Jubilerskie, które odbędą się w dniach 4 -6.10.2018 r. w Warszawie w hali Expo XXI.
Uprzejmie prosimy o upowszechnienie informacji w środowisku organizacji rzemiosła i zachęcenie młodzieży oraz złotników do udziału w konkursie, który niewątpliwie jest dobrą formą promocji zawodu złotnik-jubiler oraz nauki w tej dziedzinie. Zachęcamy też do zgłaszania kandydatów do honorowego tytułu Złotnik Roku 2018 oraz Medalu Św. Eligiusza.
Wszelkie dodatkowe informacje przesyłamy w załącznikach.
 
Z poważaniem
 
Dyrektor Zespołu Oświaty Zawodowej
i Problematyki Społecznej ZRP
Jolanta Kosakowska
 
 
 

Ankieta