Festiwal Rzemiosła i Gra Miejska

13 Kwiecień 2023, wyświetleń: 5401,

Zapraszamy już w kwietniu


Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu
dnia 17 kwietnia br. (poniedziałek) w godzinach od 11-15:00
w czterech miastach województwa wielkopolskiego - w Poznaniu, Lesznie, Koninie i Wągrowcu
organizuje I Festiwal Rzemiosła oraz Grę Miejską "ZaGRAjMY". Wydarzenie sfinansowane jest ze środków NIW - CRSO w ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030.

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz opiekunami z Państwa Szkoły na to wyjątkowe wydarzenie. Celem wydarzenia jest prezentacja potencjału i oferty edukacyjnej rzemiosła oraz promowanie nauki zawodu realizowanej na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. W ramach Festiwalu pragniemy pokazać różnorodność branż i usług wykonywanych przez rzemieślników, a także zintegrować lokalne środowisko. Liczne atrakcje towarzyszące imprezie, takie jak występy artystyczne, pokazy, wystawy, degustacje wyrobów lokalnych, inspirujące działania warsztatowe będą miały także wymiar rekreacyjny i integracyjny.
W ramach powyższej inicjatywy w szczególności uczniom klas 7 i 8 szkół podstawowych chcemy stworzyć możliwość poznania zawodów rzemieślniczych, warunków pracy i rozważenia nauki zawodu w rzemieślniczym modelu kształcenia. Specjalnie z myślą o tej grupie młodzieży w czasie trwania Festiwalu organizujemy grę miejską „ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO”. Czteroosobowe zespoły uczestników wraz z opiekunem będą rywalizować między sobą, odwiedzać firmy rzemieślnicze i wykonywać ciekawe, różnorodne zadania w jak najkrótszym czasie. Gracze otrzymają kartę wraz z mapą i zaznaczonymi punktami do odwiedzenia.  Zakończenie gry i rozdanie atrakcyjnych nagród dla zwycięskich zespołów odbędzie się na zakończenie Festiwalu Rzemiosła.
Mając na względzie przebieg wydarzenia w warunkach umożliwiających komfortowe uczestnictwo w Festiwalu, prosimy o zgłaszanie grup uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunem poprzez wypełnienie poniższego linku: https://forms.gle/VYC1pQeU45kaiYHB9
Jeżeli chcieliby Państwo, aby czteroosobowa grupa uczniów wraz z opiekunem wzięła udział również w Grze miejskiej, prosimy o zgłoszenie zespołu pod poniższym linkiem: https://forms.gle/ZR7WnzbYL3beRpyY8
W przypadku zakwalifikowania zespołu na Grę, otrzymacie Państwo potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia wraz z prośbą o dostarczenie wypełnionych i podpisanych zgód rodziców/opiekunów prawnych na udział niepełnoletnich uczestników w Grze oraz zgody na wykorzystanie wizerunku. Dokumenty należy dostarczyć elektronicznie na adres: sekretariat@irpoznan.com.pl, niezwłocznie po uzyskaniu potwierdzenia. Fakt dopełnienia wszystkich formalności będzie decydował o ostatecznym przyjęciu grupy do udziału w grze. Liczba miejsc na grę miejską jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.
Poniżej udostępniamy regulamin udziału w Grze oraz zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział niepełnoletnich uczestników w Grze oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami wydarzenia i serdecznie zapraszamy!
Gwarantujemy, że ciekawie spędzą Państwo czas i przekonają się, jak bogata jest oferta kształcenia rzemiosła!
Termin festiwalu nie jest przypadkowy. Pomysł tej wyjątkowej imprezy to chęć reaktywacji święta rzemiosła z dnia 17 kwietnia, które zostało zapomniane, a jest ściśle związane z patronem rzemiosła - Janem Kilińskim.  Więcej informacji o Janie Kilińskim i dacie poniżej:
Link: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Kili%C5%84skiAnkieta

Sfinansowanie dostosowania strony www do wymogów dostępności WCAG 2.1 AA ze środków NIW

Baner dofinaoswanie strony