Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie

Zawody, w których szkoła prowadzi kształcenie zawodowe

blacharz samochodowy, cukiernik, elektromechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych, elektryk, fotograf, fryzjer, kowal, kucharz, lakiernik samochodowy, mechanik pojazdów samochodowych, monter sieci i instalacji sanitarnych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz-tynkarz, piekarz, stolarz, ślusarz, tapicer, przetwórca mięsa

Krótki opis warunków, w jakich prowadzone są zajęcia dydaktyczne

W nowoczesnym budynku szkoły znajdują się 4 duże sale lekcyjne wyposażone w sprzęt audiowizualny (laptop, projektor, wizualizer, zestaw głośników, telewizor, tablica multimedialna), oraz 5 pracowni przedmiotów zawodowych wyposażonych w sprzęt audiowizualny oraz urządzenia i pomoce naukowe. Przy budynku szkoły znajduje się parking, boisko oraz siłownia zewnętrzna. Dodatkowo szkoła posiada nowoczesną pracownię fryzjerską. Szkoła dostosowana jest do przyjęcia uczniów niepełnosprawnych.

Jak szkoła pomaga w rozwijaniu pasji, zainteresowań swoich uczniów?

 • Udział w projekcie ,,Szkoła dla prawdziwych fachowców", w ramach którego uczniowie mogą zdobyć nowe kwalifikacje: spawacz kategorii MAG i TIK, magazynier z obsługą wózków widłowych, obsługa suwnic, uprawnienia elektryczne do 1kv, prawo jazdy kategorii B oraz uczestniczyć w kursach kompetencyjnych: kelner/barman i nowoczesne techniki zdobnicze i dekoratorskie z mas cukrowych oraz w projekcie “Absolwent – rzemieślnik na rynku pracy”

 • Podnoszenie kompetencji zawodowych poprzez udział w wymianach zagranicznych, realizowanych w ramach programu Erasmus+

 • Warsztaty z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów, spotkania edukacyjne dla fryzjerów nt. „Zapobiegania zakażeniom w gabinetach kosmetycznych, fryzjerskich, tatuażu oraz w SPA”

 • Udział w projekcie ,,Nowe horyzonty edukacji filmowej" organizowanym przez CKiS w Koninie, wyjazdy do Teatru Powszechnego w Łodzi, gospodarstwa wikliniarskiego w Chrustach

 • Możliwość angażowania się w akcje charytatywne: ,,Góra grosza", ,,Podziel się krwią", ,,Szlachetna Paczka" oraz wolontariat i wizyty w Domu Pomocy Społecznej w Koninie

 • Udział w konkursach, m. in. z okazji Światowego Dnia Żywności pt. ,,Drugie śniadanie nie musi być nudne", ,,Najpiękniejszy stół bożonarodzeniowy"

 • Udział w licznych wycieczkach zawodowych, m. in. do zakładu wędliniarskiego w Dobrosołowie oraz zakładu produkcji samochodów Volkswagen Poznań, na targi LOOK i beautyVISION, Motor Show Poznań, Drema, Budma, Polagra, Gastro

 • Udział w kołach zainteresowań: strzeleckie, sportowe, turystyczno-krajobrazowe, artystyczne, przedmiotowe oraz historii i tradycji rzemiosła

Z kim współpracuje szkoła?

 

Szkoła współpracuje z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Koninie, Wyższą Szkołą Kadr Menadżerskich w Koninie oraz Klubem Strzelectwa Sportowego LOK Muszkiet w Koninie.

 

Sukcesy osiągnięte przez szkołę

 • IV miejsce w konkursie „Najlepsza Potrawa Regionalna – Wspomnienie Dzieciństwa"

 • IV miejsce w Konkursie Wiedzy o Przedsiębiorczości pt. ,,Zawodowcy – Bezpieczni i Przedsiębiorczy”

 • II i IV miejsce XXVI i XXVII Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

 • II miejsce w IV Międzyszkolnym konkursie fryzjerskim „ ZŁOTE NOŻYCZKI”

 • III miejsce w etapie rejonowym XXV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK

 • II miejsce w konkursie fryzjerskim ,,Jesienne inspiracje" w Inowrocławiu"

Uczniowie o szkole

Wywiad z uczniem Szkoły

Absolwenci szkoły

Absolwenci szkoły kontynuują naukę w szkołach dla dorosłych, podejmują pracę w wyuczonym zawodzie lub zakładają własną działalność gospodarczą. Są dobrze wykształconymi i cenionymi pracownikami.

Kinga Imbierowicz, która ukończyła szkołę w 2018 roku, otrzymała tytuł czeladnika, otworzyła własny salon barberski Vip Barber Shop. W 2020 r. zajęła II miejsce w konkursie Barber Roku w województwie Wielkopolskim oraz została laureatem plebiscytu Orły 2020. Największą satysfakcją dla Kingi jest zadowolenie i uśmiech każdego klienta.

Adam Pawlaczyk, uczący się w zawodzie fryzjer i kończący szkołę jako najlepszy uczeń oraz Faustyna Chmiel kształcąca się w zawodzie cukiernik, zostali laureatami w plebiscycie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu ,,Najlepszy mistrz oraz czeladnik roku 2018" w kategorii czeladnik.

Dane kontaktowe szkoły

Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie

adres: 62-500 Konin, ul. ul. 3 Maja 48

tel.: 63 246 70 72; 63 246 74; 534 510 710

e-mail: kontakt@rsz.konin.pl

strona www: http://rsz.konin.pl/

fb: https://www.facebook.com/szkolacech

 

Zapraszamy do obejrzenia filmów reklamowych przygotowanych przez szkołę.