XXIII Święto Chleba

27 Sierpień 2021, wyświetleń: 1065,

Zapraszamy na Stary Rynek


Piekarze serdecznie zapraszają na 
XXIII Święto Chleba w Wielkopolsce
4 września 2021 r.
Już po raz 23 poznański Stary Rynek zamieni się w tętniącą życiem piekarnię. Tradycyjna już impreza, przygotowana przez piekarzy, nosząca nazwę „Święto Chleba” niesie za sobą kilka istotnych treści. Po pierwsze – chlebowi należy się szacunek i poszanowanie bo jest głównym i podstawowym pożywieniem. Drugie to przybliżenie ludziom trudu pracy piekarza. A trzecie to zachęcanie młodych ludzi do nauki tego zawodu. Ważne jest również przekazanie informacji o wartości odżywczej pieczywa i jego miejscu w diecie człowieka.
O godzinie 11 w kościele Farnym odbędzie się Msza Św. w intencji braci piekarskiej. Punktualnie o godz. 12 doskonale znany symbol Poznania czyli Koziołki, rozpoczną artystyczno-rozrywkową część imprezy na Starym Rynku. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla tych młodszych i tych trochę starszych. Odbędzie się wiele konkursów m. in. Gwarowy o piekarstwie, wiedzy o  stowarzyszeniu a także dla dzieci. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.
Zagrają: duet AKORD, Maciej Nowicki – Electric Piano, Zespół L4 oraz Natalia Wasilewska. Podczas święta będzie można poznać oraz skosztować szeroki asortyment wyrobów piekarskich.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY 
Impreza organizowana przez  Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP wraz z Cechem Cukierników i Piekarzy w Poznaniu
Projekt finansowany z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

Ankieta