XI Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas przeszły do historii.

09 Luty 2015, wyświetleń: 4833,

Słodkie, zbiorowe szaleństwo!


 

 

 

 

 

 

To już tradycja - co roku Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu na kilka dni przed Tłustym Czwartkiem organizuje mistrzostwa w jedzeniu pączków na czas. Zasady są bardzo proste - wygrywa osoba, która w najkrótszym czasie zje 10 pączków bez popijania wodą.

 

9 lutego punktualnie o 11 w Sali Reprezentacyjnej Izby, pod czujnym okiem sędziów i  w asyście obiektywów i mikrofonów   rozpoczęło się  wielkie święto miłośników pączków.

 

Najpierw wystartowały dzieci .  Maluchy miały za zadanie zjedzenie  tylko jednego  mini -pączka. Bezkonkurencyjna okazała się Zuzia Paluszkiewicz, drugi był Dawid Dzikowski,  a trzecie miejsce zajął Kamil Brzóska.

 

Gdy wręczono wszystkim maluchom sympatyczne upominki  wystartowali dorośli.  Na stu stanowiskach  przygotowano po dziesięć pączków.  Pączki pochodziły z różnych poznańskich pracowni cukierniczych, ale zgodnie z regulaminem  każdy uczestnik miał identyczny zestaw! Przypomnijmy, że przed rokiem mistrzostwa zakończyły się dyskwalifikacją zwycięzcy - okazało się, że podmieniał swoje pączki na inne, bardziej miękkie. Jednak pod czujnym okiem sędziów nikt nie miał szans na kombinacje – tym bardziej ubiegłoroczny spryciarz.

 

Niezależnie od przyjętej metody jedzenia: na myszkę, na żarłoka czy cierpliwego i precyzyjnego po 4-5 pączku pojawiał się …kryzys. Najdzielniejszy okazał się Tomasz  Plenzler, drugi był Michał Obałek a trzeci … Jakub Paluszkiewicz , tato Zuzi, która zwyciężyła w konkursie dziecięcym.  

Rekordu nie było ale nie zabrakło z pewnością smakowitej i dooobrej zabawy. 

 

Marzena Rutkowska-Kalisz

 

zapraszamy do galerii foto


Podobne tematy dla tagów: Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu,Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas,

Wstąpili w szeregi rzemiosła
Słodki konkurs karnawałowy
XVI Święto Chleba
Rogale świętomarcińskie - słodki symbol Poznania
Święto Cechowe Patronów - Św. Anny i Św. Marcina
Pasowanie piekarzy, cukierników i wędliniarzy
Święto miłośników pączków

Ankieta