Stolarze na stażu

03 Listopad 2017, wyświetleń: 5679,

Erasmus+


Dnia 20.10.2017 r. odbyła się kolejna wizyta monitorująca

staż realizowany w ramach Programu Erasmus+

przeprowadzona przez przedstawiciela WIR  panią Judytę Wolniaczyk.

 

 

Była to okazja do spotkania i rozmowy z uczniami stolarstwa z Zespołu Szkół nr 4 w Lesznie, którzy w terminie 08-28.10.2017r. odbywali zagraniczny staż zawodowy w Centrum Kształcenia i Technologii Wiesbaden I.

 

 

Uczniowie podczas stażu  uczestniczyli w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych prowadzonych przez niemieckiego instruktora zawodu. Doskonalili przede wszystkim umiejętności z zakresu ręcznej obróbki drewna oraz uszlachetniania powierzchni drewna różnymi technikami, m.in. poprzez szlifowanie, bejcowanie czy też fornirowanie. Niemiecki nauczyciel zawodu z zadowoleniem stwierdził, że polscy stażyści byli bardzo zdyscyplinowani, pracowici i wywiązywali się z powierzonych im zadań.

 

 

 

Stażyści podkreślają natomiast, że podczas stażu wiele się nauczyli, szczególnie w zakresie obsługi pilarek, heblarek, frezarek stołowych oraz innych urządzeń służących do obróbki drewna. Jak zgodnie stwierdzili – w polskich zakładach rzemieślniczych nie zawsze mają okazję pracować z tak zróżnicowanymi maszynami stolarskimi. Staż był dla nich świetną okazją do wzbogacenia swojej fachowej wiedzy w tym zakresie. Namacalnym efektem pracy uczniów są wyroby z drewna: deskorolka, szachownica oraz skrzynia na narzędzia, które po zakończeniu stażu stażyści mogli zabrać ze sobą do domu.

 

 

 

Podczas stażu uczniowie mieli okazję do poznania kultury naszych zachodnich sąsiadów oraz zwiedzenia stolicy Hesji Wiesbaden, Moguncji oraz  portu lotniczego we Frankfurcie nad Menem - jednego z największych lotnisk w Europie. Zarówno uczniowie jak i opiekunowie byli pod wrażeniem życzliwości oraz gościnności niemieckich gospodarzy, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowania i przebieg samego stażu.

 

 

 

Wyjazd młodych stolarzy został sfinansowany z programu Erasmus+ i jest efektem naszej współpracy z Izbą Rzemieślniczą w Wiesbaden .

 

Judyta Wolniaczyk


Ankieta

Sfinansowanie dostosowania strony www do wymogów dostępności WCAG 2.1 AA ze środków NIW

Baner dofinaoswanie strony