Promocja zawodu mechanik motocyklowy na Targach Edukacyjnych 20-22.03.2015.

22 Marzec 2015, wyświetleń: 4468,

Harley Davidson największą atrakcją stoiska


 

 

 

 

 

 

 
 
W dniach od 20-22.03. br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się XIX Edycja Targów Edukacyjnych. Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu wraz z Cechami z Poznania i Swarzędza zaprezentowała ofertę kształcenia zawodowego w rzemiośle.
Tegoroczną atrakcją naszego stoiska był motocykl Harley Davidson należący do bogatej kolekcji samochodów i motocykli Zbigniewa Koprasa. Prezentowanie motocykla było spowodowane dołączeniem zawodu mechanika motocyklowego do zawodów rzemieślniczych. Wprowadzenie tego zawodu na listę zawodów szkolnych jest bezpośrednią zasługą Zbigniewa Koprasa oraz Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.
Pomysł uruchomienia kształcenia w zawodzie mechanik motocyklowy pojawił się w głowie Zbigniewa Koprasa kilka lat temu. Idea ta wypłynęła po licznych zapytaniach kierowanych przez znajomych i klientów prowadzonej przez niego firmy. Z pomysłem tym Pan Kopras pojawił się w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu, która wsparła go w działaniach. W efekcie wzajemnej współpracy i przychylności Ministerstwa Edukacji Narodowej od 1 września 2015 r. istnieje możliwość szkolenia młodocianych pracowników w firmach, które w zakresie prowadzonej działalności wykonują naprawę i konserwację motocykli oraz posiadają kadrę z uprawnieniami do szkolenia z równoczesną realizacją dokształcania teoretycznego w szkole. Szczegółowe informacje w zakresie możliwości kształcenia w tym zawodzie wraz z bazą firm zainteresowanych przyjęciem młodocianych pracowników na naukę zawodu można znaleźć na stronie internetowej Izby w dziale Informacje dla gimnazjalistów-mechanik motocyklowy.
 
Stoisko nasze odwiedziły poza wieloma gimnazjalistami, rodzicami i pedagogami, również Elżbieta Walkowiak – Wielkopolski Kurator Oświaty, Zofia Hrychorowicz – Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, Ewa Superczyńska – Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz  Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która usiadła nawet na naszym motocyklu, przymierzając się dojazdy tą maszyną.
 
Prezentując ofertę kształcenia w rzemiośle, na stoisku wyświetlaliśmy film „Wybieram rzemiosło”, prezentację multimedialną, w której pokazywaliśmy wszystkie zawody rzemieślnicze wraz ofertę szkoleń organizowanych przez Izbę, a także udostępnialiśmy foldery promujące nasze działania.
Tegoroczna Edycja Targów cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego już dziś zapraszamy do odwiedzin naszego stoiska w przyszłym roku.
 
Iwona Derda
 
 Tagi powiązane z wiadomością:
Targi Edukacyjne, system dualny, mechanik motocyklowy


Podobne tematy dla tagów: Targi Edukacyjne,system dualny,mechanik motocyklowy,

Zapraszamy do udziału w Targach Edukacyjnych!
Postulaty wręczone Pani Minister
Forum Gospodarki i Edukacji
Forum Gospodarki i Edukacji
Forum Edukacji Zawodowej i Gospodarki w Warszawie
Mechanik motocyklowy
Nowy zawód - mechanik motocyklowy
Rusza nabór do klasy o specjalności mechanik pojazdów motocyklowych
Pierwszy raz w Polsce!

Ankieta

Sfinansowanie dostosowania strony www do wymogów dostępności WCAG 2.1 AA ze środków NIW

Baner dofinaoswanie strony