Polsko-niemieckie seminarium gospodarcze
Gostyń, 26-27 września 2010 r. – Święta Góra k. Gostynia
Polsko-niemieckie seminarium gospodarcze
Gostyń, 26-27 września 2010 r. – Święta Góra k. Gostynia
 

Produkty regionalne i tradycyjne - zapraszamy do Gostynia

04 Wrzesień 2010, wyświetleń: 6083,

Polsko-niemieckie seminarium gospodarcze
Gostyń, 26-27 września 2010 r. – Święta Góra k. GostyniaProdukty regionalne i tradycyjne – szanse i niuanseSzanowni Państwo,

wobec systematycznie rosnącej roli certyfikacji i znakowania produktów posiadających cechy charakterystyczne dla miejsca ich wytworzenia i kultury regionu, coraz więcej producentów zainteresowanych jest posiadaniem unijnych znaków. Dla nabywców jest to bowiem gwarancja jakości, dla producenta – prestiż i możliwość sprzedaży atrakcyjnych produktów, a dla regionu – szansa na dodatkową promocję, renomę i rozwój gospodarczy.
Certyfikowane produkty to szansa, z której warto skorzystać. Aby zrobić to optymalnie, warto zapoznać się z praktyczną wiedzą dotyczącą procesu certyfikacji, warunków posługiwania się unijnymi znakami, a także z doświadczeniami tych, którzy już z nich korzystają.
Tej tematyce poświęcone będzie seminarium gospodarcze, na które zapraszamy w dniach 26 i 27 września 2010 r. na Świętą Górę k. Gostynia. Dzięki współpracy gostyńskiego samorządu gminy i miejscowego Cechu Rzemiosł Różnych z trzema izbami rzemieślniczymi – Dolnośląską, Wielkopolską i Drezdeńską – spotkanie to będzie okazją do wymiany doświadczeń między producentami polskimi i niemieckimi. Unia Europejska otworzyła przed nami granice, ale nie spowodowała utraty tożsamości. A produkty regionalne, dzięki swej lokalności, wcale nie stanowią dla siebie konkurencji. Są atrakcyjne zarówno dla miejscowych, jak i dla przyjezdnych. Pokażemy to także podczas seminarium.
Gospodarcza debata „Produkty regionalne i tradycyjne – szanse i niuanse” odbędzie się w poniedziałek 27 września. Zachęcamy Państwa do przyjazdu do Gostynia już w niedzielę 26 września, aby wieczorem w przepięknej barokowej bazylice na Świętej Górze k. Gostynia wysłuchać koncertu w ramach V Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana.
Oczywiście, gospodarze spotkania zadbają również o Państwa podniebienia, oferując – a jakże – regionalne i lokalne smakołyki.
W celu zapewnienia sobie uczestnictwa w seminarium, prosimy skorzystać z formularza zgłoszeniowego i formularza rezerwacji hotelowej.

Z wyrazami szacunku


Jerzy Woźniakowski
Burmistrz Gostynia

Marian Tyrzyk Starszy Cechu Rzemiosł Różnych
w Gostyniu


Jerzy Bartnik Prezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu

Zbigniew Ładziński  Prezes Zarządu Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu

Claus Dittrich Izby Rzemieślniczej w Dreźnie

Bliższe informacje: Urząd Miejski w Gostyniu - Biuro Promocji, Rynek 2, 63-800 Gostyń
tel.: 65 5752125, 65 5752145, fax: 65 5752142, e-mail: promocja@um.gostyn.pl


Program seminarium

Rezerwacaja hotelu formularz

Zgłoszenie uczestnictwa

Rezerwacja noclegu w Domu Pielgrzyma
Tagi powiązane z wiadomością:
produkty regionalne, promocja żywności, Gostyń


Podobne tematy dla tagów: produkty regionalne,promocja żywności,Gostyń,

Polagra Food
Zapraszamy do udziału w Międzynarodowych Targach Żywności
Wielkopolska w Warszawie!
IV Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku
FOOD DESIGN
Trzy znaki smaku

Ankieta