Najlepsi młodzi fryzjerzy!

08 Marzec 2015, wyświetleń: 4000,

XII Ogólnopolski Konkursu Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla blisko 70 młodych fryzjerek i fryzjerów z Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej dzisiejszy dzień był szczególny. Stanęli do bardzo ważnych zmagań, w których mogli wywalczyć zaliczenie części praktycznej egzaminu czeladniczego i przepustkę na Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego. Wszystko za sprawą XII edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego  im. Stefana Siankowskiego. Konkurs zorganizowała Sekcja Fryzjersko-Kosmetyczna działająca przy Cechu Rzemiosł Różnych w Poznaniu

 

Po krótkim powitaniu i oficjalnym otwarci zawodów przez Wiceprezesa Stanisława Marczaka zarówno dla młodych rzemieślników jak i ich mistrzów szkolących rozpoczęły się bardzo emocjonujące godziny.

 

Program konkursu jest tak pomyślany by nie tylko w pełni sprawdzał przygotowanie do egzaminu czeladniczego ale także pokrywał się z wymaganiami stawianymi juniorom w czasie zbliżających się Mistrzostw Polski.

 

Jako pierwsi wystartowali najmłodsi uczniowie zawodu. Zaczynali od fryzjerskiego abecadła wyciskania fal na mokro – bez sprawnych dłoni i palców nie ma mowy o wykonaniu tego zadania i dalszej nauce.

 

Później na wylosowanych uprzednio stanowiskach pojawiały się kolejne grupy startujących w działach: damskim i męskim. Zawodnicy pracowali na tak zwanych główkach.

 

Konkurencja  w  dziale męskim polegała na strzyżeniu i modelowaniu fryzury klasycznej.  W dziale damskim uczestnicy musieli przygotować fryzurę dzienną konsumencką. Główkę trzeba było odpowiednio ostrzyc i uczesać, a potem włosy przeczesać i zaproponować fryzurę wieczorową.

 

Na końcu wystartowali styliści. Wyjątkowo atrakcyjna konkurencja adresowana była  do fryzjerów z tytułem czeladnika lub do uczniów 4 klasy techników fryzjerskich. Warunek tylko by w dniu zawodów nie mieli ukończonych 21 lat. Tegorocznym hasłem przewodnim stylizacji były lata trzydzieste… na czerwonym dywanie…

 

I faktycznie już wkrótce schody wiodące do Sali Reprezentacyjnej  wyglądały tak jak … w czasie  najwspanialszego  balu przedwojennego rzemiosła.  

 

Wspaniałą tradycją tych zmagań są popisy najmłodszego pokolenia. Gdy obserwuje się te maluchy i nieco starsze fryzjerskie pociechy natychmiast nasuwa się przysłowie o skorupce, która za młodu nasiąka. Od razu widać, które z dzieci uważnie obserwuje rodziców w pracy.

 

Po blisko sześciu godzinach zmagań jury obradujące pod kierownictwem Krystyny Piaseckiej ogłosiło werdykt.

 

Największa radość zapanowała  w ekipie przygotowanej przez Marię Katscher. Jej uczennice i uczniowie okazali się bezkonkurencyjni!

 

Przypomnijmy, że laureaci pierwszych sześciu miejsc już dziś mogą świętować zdaną pewną część egzaminu czeladniczego w dziale, w którym startowali. Przed niektórymi z nich jednak bardzo dużo pracy – już niebawem rozpoczynają najbardziej intensywne przygotowania do startu  w Mistrzostwach Fryzjerstwa Polskiego, które rozegrane zostaną w Poznaniu 19 kwietnia!

Gratulujemy laureatom i organizatorom, a za juniorów będziemy trzymać mocno kciuki!

 

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH KONKURENCJI

 

 

Marzena Rutkowska-Kalisz

 

Zapraszamy na relację filmową 

 

Zapraszamy do galerii foto


Podobne tematy dla tagów: Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego,młodzi fryzjerzy,eliminacje Mistrzostw Polski,

VI Ogólnopolski Konkurs Uczniów
Uczniowie - na start!
Konkurs młodych fryzjerów
Nominacje juniorskie rozdane
W hołdzie Antoine’owi…
Konkurs Fryzjerski Uczniów im. Cierplikowskiego
I Regionalny Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego.

Ankieta