Mistrzowie fryzjerstwa i wizażu pokazali swój kunszt

22 Marzec 2010, wyświetleń: 8179,

To była uczta dla ducha i oczu!W dniach od 20-21 marca br. na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się XVIII Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego, IV Otwarte Mistrzostwa Polski w Makijażu Profesjonalnym oraz IV Otwarte Mistrzostwa Polski w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów.

Rywalizacja o pierwsze miejsca była zacięta, gdyż wśród uczestników konkursu byli również goście z zagranicy reprezentujący partnerską Izbę Rzemieślniczą we Frankfurcie nad Odrą Region Brandenburgia Wschodnia oraz Izbę Rzemieślniczą w Lipsku. Zadanie jurorów oceniających fryzury nie było łatwe gdyż poziom umiejętności był w tym roku bardzo wyrównany. Pomimo tego komisja wyłoniła następujących zwycięzców. Mistrzem Polski we fryzjerstwie damskim została Małgorzata Kantowska, pierwszym V-ce mistrzem Monika Gajdzik , drugim V-ce mistrzem Karolina Kluzek.


Międzynarodowym Mistrzem Polski we fryzjerstwie damskim została Linda Großmann, pierwszym V-ce mistrzem Jenifer Blümel obie z Lipska, drugim V-ce mistrzem Ali Merae z Frankfurtu nad Odrą.
Natomiast mistrzem Polski we fryzjerstwie męskim został Marcin Bronikowski , pierwszym V-ce mistrzem Jolanta Fabek, drugim V-ce mistrzem Krzysztof Malinowski.

Pierwsze miejsce we fryzjerstwie damskim w konkurencjach indywidualnych zdobyli :


  • - fale wyciskane na mokro - Patrycja Kalinowska
  • - fryzura ślubna z długich włosów - Weronika Mrozek
  • - plecionki i warkocze na długich włosach - Marta Piec

Pierwsze miejsce we fryzjerstwie męskim w konkurencjach indywidualnych zdobyli :

  • - modelowanie fryzury klasycznej - Melanie Bruzdziack
  • - modelowanie długich włosów - Norman Formella
  • - modne strzyżenie i modelowanie - Anika Fiedler
  • - wzorki wycięte na włosach - Dawid Stachowski

Więcej informacji na temat wyników konkursów można znaleźć na stronie internetowej Cechu Rzemiosł Różnych w Poznaniu www.crr.com.pl
Podczas imprezy można było również zapoznać się z nowościami w branży fryzjersko – kosmetycznej oraz podziwiać pokazy polskich i zagranicznych kreatorów fryzur i makijażu. Ogromne zainteresowanie budziły pokazy Nico Baggio, jednego z najznakomitszych wizażystów włoskich , który między innymi pracował z Sharon Stone i Moniką Bellucci a także opiekował się gwiazdami podczas Festiwali Filmowych w Wenecji.

Na zakończenie dwudniowych zmagań fryzjerów i kosmetyczek na scenie głównej odbył się pokaz makijażu profesjonalnego w wykonaniu Anity Folaron i jej współpracowników ze Szkoły Makijażu, Wizażu & Stylizacji w Poznaniu .Pokaz był wspomnieniem brazylijskich doświadczeń z ostatniego Karnawał w Rio. Gorące rytmy samby znakomicie rozgrzały publiczność.

Kolejne mistrzostwa tym razem zaplanowano w kwietniu. Odbędą się od 02-03.kwietnia ale już dziś serdecznie na nie zapraszamy.

Anna Borowiak

Zapraszamy do galerii Tagi powiązane z wiadomością:
Mistrzostwa Polski, Fryzjerstwo, kosmetyka, wizaż, LOOK


Podobne tematy dla tagów: Mistrzostwa Polski,Fryzjerstwo,kosmetyka,wizaż,LOOK,

Zapraszamy do Poznania
Na miesiąc przed Mistrzostwami Polski
XIX Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego
Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego 2011
Mistrzostwa 2012
Wielkie święto fryzjerstwa
FASHION EVENT - FEEL FREE!
FRYZJERSKIE METAMORFOZY 2012
Brazylijskie wspomnienia
Wakacyjne warsztaty stylizacji

Ankieta