FRYZJERSKIE METAMORFOZY 2012

06 Grudzień 2011, wyświetleń: 7199,

Tradycyjnie już po raz kolejny w pierwszą niedzielę grudnia – tym razem w Barbórkę – w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu na sali reprezentacyjnej odbył się pokaz  FRYZJERSKIE METAMORFOZY  2012.


Organizatorem pokazu była Rada Sekcji Fryzjersko-Kosmetycznej, działająca przy Cechu Rzemiosł Różnych w Poznaniu.  Jak co roku pokaz ten cieszył się niezwykle dużym zainteresowaniem i mimo, iż wstęp na imprezę był płatny to można powiedzieć, że i tym razem publiczność dopisała w 100%.


Na specjalnie przygotowanym wybiegu swoje kreacje prezentowały tegoroczne absolwentki Szkoły Wizażu  &  Stylizacji Anity Folaron. W tym roku tematem prac zaliczeniowych była między innymi ekologia, a modelki zaprezentowały kreacje z papieru, piór, tiulów, elementów firan, zdjęć czy piłek. Największy zachwyt publiczności wzbudziła kreacja zaprojektowana na styl tradycyjnego stroju krakowskiego. Wśród projektantów znalazł się również jeden mężczyzna z Poznania, który przedstawił kreację niezwykle kobiecą, wieczorową – w stylu sieci pająka.


„Na poznańskiej imprezie jestem pierwszy raz. To naprawdę ciekawy i intersujący pokaz. Można z niej naprawdę wiele wynieść” – podkreślała Pani Agnieszka Błażejak, która prowadzi salon fryzjerski w Margoninie. „Dzięki takim imprezom można poznać nowości w naszej branży” Ponadto „na jednym ze stoisk zakupiłam kilka potrzebnych nożyczek i grzebieni do pracy w salonie” – dodaje Pani Agnieszka.


Wielkim zainteresowaniem cieszył się również pokaz Janusza Podulki (Wrocław) & Goldwell, który przedstawił ciekawe techniki cięcia i stylizacji fryzur na prostych włosach. Robert Grzempowski & Matrix oraz Poznański Klub Stylizacji przy Cechu Rzemiosł Różnych w Poznaniu przedstawili różnorodne techniki upięcia włosów.
Swój premierowy pokaz miała Pani Olga Sobocińska z Gdańska, która pracuje na produktach KMS California oraz Łukasz Borkowski, który zaproponował różne fryzury, do swojej pracy używa produktów marki Alcina. Przedstawiła również techniki i sposoby upięcia włosów. W holu głównym wystawione były stoiska informacyjne firm Goldwell, KMS California,  Matrix i Alcina.

Katarzyna Rusin-Smolińska
Tagi powiązane z wiadomością:
Poznańskiego Klubu Stylizacji, fryzjerstwo, pokaz


Podobne tematy dla tagów: Poznańskiego Klubu Stylizacji,fryzjerstwo,pokaz,

Szkolenia fryzjerskie
Zapraszamy do Poznania
Na miesiąc przed Mistrzostwami Polski
Mistrzowie fryzjerstwa i wizażu pokazali swój kunszt
XIX Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego
Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego 2011
FASHION EVENT - FEEL FREE!
Fryzjerskie Metamorfozy

Ankieta