Gotowi do egzaminu czeladniczego Start

25 Marzec 2024, wyświetleń: 1094,

Sesja coraz bliżej


Coraz szybszymi krokami zbliża się sesja egzaminacyjna, dlatego Drodzy Uczniowie klas III Branżowych Szkół I Stopnia poniżej garść niezbędnych informacji, które docenicie podczas egzaminu czeladniczego.
Mimo, iż na przygotowanie do egzaminu czeladniczego pozostało coraz mniej czasu, pamiętajcie, na naukę nigdy nie jest za późno.
Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Na naszej stronie   https://www.irpoznan.com.pl/strona,pytania-egzaminacyjne.html znajdziecie informatory z zagadnieniami wymaganymi podczas etapu praktycznego i teoretycznego egzaminu. Pobierzcie je i nie zwlekajcie z przygotowaniami. Wszystko zależy od Was i Waszego czasu.
Powtórki do egzaminu spędzają Wam sen powiek? Nie radzicie sobie z przyswojeniem materiału? Przeraża Was ilość nauki i nie wiecie, jak moglibyście powtarzać, byleby jak najmniej sięgać po zeszyty i podręczniki? Bez obaw, kto powiedział, że nauka musi być nudna i żmudna? Skorzystajcie z e-lerningowych kursów zawodowych!!!
To nowoczesne narzędzie ułatwi Wam bez konieczności wychodzenia z domu, bezpłatnie i we własnym tempie przyswoić wiedzę niezbędną do zdania egzaminu czeladniczego.
Szczegółowe informacje, jak korzystać z kursów znajdziecie pod poniższym linkiem:
https://www.irpoznan.com.pl/wiadomosc,ogolnodostepne-kursy-e-learningowe.html
Polecamy i gwarantujemy natychmiastowe efekty

Cały czas zmieniamy się dla Was, ponieważ chcemy, żeby wszystkie informacje dotyczące egzaminów docierały do Was, jak najszybciej.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie kafelek Wyniki egzaminu/profil kandydata. Tam będziecie mogli dowiedzieć się o terminie i o wyniku egzaminu czeladniczego.
Zobaczcie jakie to proste!!!!
• Po wprowadzeniu Waszego wniosku o dopuszczenie do egzaminu, otrzymacie od nas smsa z informacją o zarejestrowaniu Was w naszym systemie
• Po ustaleniu terminu egzaminu praktycznego i teoretycznego, otrzymacie od nas sms z hasłem dostępu do profilu kandydata na stronie internetowej Izby ( będzie tam do pobrania skierowanie na Wasz egzamin)


• Dzięki zalogowaniu się na profil kandydata macie dostęp do najważniejszych informacji - terminu egzaminu, a następnie wyniku. Przypominamy, że bardzo ważne jest podanie aktualnego numeru telefonu na wniosku o dopuszczenie do egzaminu czeladniczego. Pamiętajcie, że jeżeli ulegnie on zmianie, też musimy o tym wiedzieć.
 

Jeżeli napotkacie jakieś trudności, zgubicie hasło, nie będziecie potrafili się zalogować, dzwońcie, jesteśmy po to, żeby Wam pomóc.
Egzamin czeladniczy składa się z dwóch części praktycznej i teoretycznej. W pierwszej kolejności każdy z Was będzie przystępował do etapu praktycznego, który maksymalnie trwa do trzech dni.

 

Na każdym skierowaniu jest informacja, gdzie i kiedy odbędzie się egzamin praktyczny i teoretyczny, a także, co musicie ze sobą zabrać, pamiętajcie o tym!!!! Bez tego nie zostaniecie dopuszczeni do egzaminu!
Etap teoretyczny egzaminu podzielony jest na dwie części - ustną i pisemną.
Na części ustnej odpowiadacie na pytania z tematów - technologia, maszynoznawstwo i materiałoznawstwo.

 

Czytajcie pytania ze zrozumieniem. Nie poddawajcie się, gdy po pierwszym przeczytaniu nie zrozumiecie pytania. W pośpiechu i stresie każdemu z nas zdarzyło się źle zrozumieć to, co czyta. Warto spróbować jeszcze raz i na spokojnie przeczytać polecenia.
Część pisemna odbywa się w formie testu, na którym odpowiadacie na pytania z siedmiu tematów. To wcale nie jest takie trudne, wystarczy pamiętać, żeby w pierwszej kolejności zaznaczać odpowiedzi, których jesteśmy pewni, omijać zaś pytania, które wymagają dłuższego namysłu. Na końcu możemy powrócić do problematycznych kwestii.

 

Sekretarz przypomni Wam o tych zasadach podczas egzaminu.
Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą Wam przy przystąpieniu do jednego z najważniejszych egzaminów w Waszym życiu. Życzymy Wam spokoju i koncentracji. Wykorzystajcie wiedzę i umiejętności, które zdobywaliście przez trzy lata nauki u pracodawcy i w Branżowej Szkole I stopnia. Trzymamy za Was kciuki i jesteśmy przekonani, że zdany egzamin i tytuł czeladnika będą dla Was przepustką do przyszłej kariery!!!
Powodzenia !!!!


 


Ankieta

Sfinansowanie dostosowania strony www do wymogów dostępności WCAG 2.1 AA ze środków NIW

Baner dofinaoswanie strony