"Twój zawód" rozstrzygnięty

26 Maj 2022, wyświetleń: 557,

Znamy zwycięzców konkursu


Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, ogłosiła nowy konkurs filmowym „TWÓJ ZAWÓD”. Już po raz drugi do udziału zaprosiliśmy młodocianych pracowników realizujących naukę  w zawodach rzemieślniczych w szkołach branżowych lub w systemie pozaszkolnym
Celem konkursu jest popularyzacja zawodów rzemieślniczych oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych. Wykonanie filmu wpłynie pozytywnie na kreatywność oraz możliwość lepszego pokazania i poznania zawodów rzemieślniczych.
Zadaniem konkursowym było stworzenie 60 sekundowego (1 minuta) filmu przedstawiającego wykonywany zawód rzemieślniczy, w którym odbywa się nauka. Prace miały w ciekawy sposób przedstawiać zawód i koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy. Na prace czekaliśmy do 15 kwietnia 2022. Na konkurs nadesłano 15 filmów z 10 szkół.
W podjęciu tej trudnej decyzji pomogli nam przedstawiciele Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, Pile, Lesznie, Kaliszu i Koninie, przedstawiciele WIR w Poznaniu i fachowiec z dziedziny filmu. 26 maja 2022 r. jury po burzliwych obradach postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujących uczniów:

I miejsce Oliwia Kowalczyk fryzjer Zespół Szkół Odzieżowych w Poznaniu
II miejsce Kacper Dubiał kucharz    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach
III miejsce Marika Michalska florysta    Zespół Szkół im. Gen.T.Kutrzeby w Obornikach
wyróżnienie Piotr Paterka operator obrabiarek skrawających ZSP nr 2 w Jarocinie
wyróżnienie Praca zbiorowa tapicer Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących Poznań


Ankieta