Perspektywy

Obserwacja rynku pracy i zapotrzebowanie na zawody potwierdzają, iż wolne stanowiska pracy występują przede wszystkim w małych i średnich przedsiębiorstwach w zawodach rzemieślniczych. W rzemiośle można znaleźć pracę, którą wykonuje się z pomocą nowoczesnego sprzętu, gdzie liczy się pomysł na wykonanie zadania, a efekt końcowy daje ogromną satysfakcję.

 

Osoby, które wykonują swoją pracę po mistrzowsku, mogą osiągnąć sukces na arenie międzynarodowej, czuć się spełnionym, a jednocześnie dobrze zarabiać. Typowym miejscem pracy jest mała, rodzinna firma lub dla bardziej odważnych istnieje możliwość otwarcia własnej działalności gospodarczej. Praca ta mobilizuje do dalszego rozwoju osobistego, doskonalenia umiejętności, uczestniczenia w różnych kursach, pokazach, konkursach, podążania za najnowszymi trendami, budując w sobie poczucie rozwoju zawodowego i osiągnięcie satysfakcji z życia. 

 

Poniżej przedstawiamy fragmenty filmu „Wybieram rzemiosło” prezentujące ludzi, którzy odnieśli sukces pracując w rzemiośle:

 

                               

 

Piotr Kler                                                 Elżbieta  Kwaśny                                    Marlena Szymaś