Zapraszamy na II Festiwal Rzemiosła i Grę Miejską

09 Kwiecień 2024, wyświetleń: 3213,

To już kolejna edycja naszej imprezy


Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu serdecznie zaprasza II Festiwal Rzemiosła oraz Grę Miejską „ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO”. Wydarzenie odbywa się Pod Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego i zostanie dofinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego przy współpracy z lokalnymi Centrami Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego.
Festiwale odbędą się w siedmiu miastach Wielkopolski w następujących terminach w:

  • Poznaniu – 17 kwietnia 2024 r.

Impreza uzyskała dodatkowe dofinansowanie również od Prezydenta Miasta Poznań i stanowi element kampanii „Szacun dla Zawodowców” organizowanej przez Miasto Poznań oraz dofinansowanie z Powiatu Poznańskiego. Wydarzenie objęte jest patronatem medialnym TVP3 Poznań, Głosu Wielkopolskiego i Radia Poznań.

https://poznan.tvp.pl/     
   

Celem wydarzenia jest prezentacja potencjału i oferty edukacyjnej rzemiosła oraz promowanie nauki zawodu realizowanej na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. W ramach Festiwalu pragniemy pokazać różnorodność branż i usług wykonywanych przez rzemieślników, a także zintegrować lokalne środowisko. Liczne atrakcje towarzyszące imprezie, takie jak występy artystyczne, pokazy, wystawy, degustacje wyrobów lokalnych, inspirujące działania warsztatowe będą miały także wymiar rekreacyjny i integracyjny.
Organizując imprezę, chcemy w szczególności uczniom klas 7 i 8 szkół podstawowych stworzyć możliwość poznania zawodów rzemieślniczych, warunków pracy i rozważenia nauki zawodu w rzemieślniczym modelu kształcenia.
Jedną z atrakcji Festiwalu będzie gra miejska „ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO”. Czteroosobowe zespoły uczestników wraz z opiekunem będą rywalizować między sobą, odwiedzać firmy rzemieślnicze i wykonywać ciekawe, różnorodne zadania w jak najkrótszym czasie. Gracze otrzymają kartę wraz z mapą i zaznaczonymi punktami do odwiedzenia.  Zakończenie gry i rozdanie nagród odbędzie się na zakończenie Festiwalu Rzemiosła.


 

Termin festiwalu zorganizowanego w Poznaniu nie jest przypadkowy. Pomysł tej wyjątkowej imprezy to chęć reaktywacji święta rzemiosła z dnia 17 kwietnia, które zostało zapomniane, a jest ściśle związane z patronem rzemiosła - Janem Kilińskim.  Więcej informacji o Janie Kilińskim i dacie poniżej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Kili%C5%84ski


Ankieta

Sfinansowanie dostosowania strony www do wymogów dostępności WCAG 2.1 AA ze środków NIW

Baner dofinaoswanie strony