Tarcza Finansowa

04 Maj 2020, wyświetleń: 1486,

Jest notyfikacja KE


W dniu 27 kwietnia 2020 r. Tarcza Finansowa PFR uzyskała notyfikację Komisji Europejskiej, co było ostatnim warunkiem jej uruchomienia. Finansowanie dla mikrofirm i MŚP w ramach Tarczy Finansowej PFR opiera się na nieoprocentowanych subwencjach finansowych, dostępnych w bankach komercyjnych i spółdzielczych, które przystąpiły do programu.
Po spełnieniu określonych kryteriów (w tym: utrzymanie działalności i utrzymanie zatrudnienia), po 12 miesiącach do 75 proc. wartości subwencji może zostać umorzone. Według szacunków Polskiego Funduszu Rozwoju, dzięki temu w gospodarce pozostanie ok. 60 mld zł.
Wniosek o wsparcie w ramach Tarczy Finansowej PFR dla mikro, małych i średnich firm, zatrudniających od 1 do 249 pracowników można składać od 29 kwietnia do 31 lipca br. wyłącznie drogą online w następujących bankach:
Alior Bank
Grupa BPS
Millenium
Bank Pekao
Bank Pocztowy
BNP Paribas
BOŚ
Citi Handlowy
Credit Agricole
Getin Noble Bank
Idea Bank
ING
MBank
Nest Bank
PKO Bank Polski
Santander
SGB Banki Spółdzielcze.
 
Szczegóły dotyczące  Tarczy Finansowej zawarte są na stronie internetowej PFR: www.pfrsa.pl oraz stronach internetowych banków obsługujących Tarczę Finansową.
 
Szczegółowy przewodnik po Tarczy Finansowej /wersja 1.0 z 24 kwietnia br./ możliwy do pobrania ze strony www.pfr.pl>ocuments>PFR-Przewodnik-Tarcza-Finansowa
 
Szczegółowe informacje w sprawie Tarczy Finansowej zostały również przekazane przez WIR w Poznaniu mailem w dniu 16 kwietnia br. Prosimy o przekazanie powyższych informacji wszystkim zainteresowanym członkom.
 
Wiesław Ratajczak
Zastępca Dyrektora
 

Ankieta