Staż zagraniczny młodych uczniów fryzjerstwa

14 Październik 2016, wyświetleń: 2829,

Z Gniezna do Götz


 

 

 

 

 

 

 

 

W Centrum Wspierania Rzemiosła w niemieckim Götz przebywa grupa 16 uczniów fryzjerstwa. Na co dzień uczą się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie. Czy są zadowoleni? Czego się już nauczyli ? Jak zadomowili się w innym miejscu? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy wczoraj w czasie wizyty monitorującej.

To uczniowie drugiej i trzeciej klasy. Teraz, w czasie trzytygodniowego pobytu  są niczym jedna klasa. I jak podkreśla ich nauczycielka zawodu – bardzo się ze sobą zżyli.

Do tej pory poznali tajniki koloryzacji, strzyżenia, wyciskania fal na mokro i trwałej. Nowością są dla nich zajęcia z podstaw makijażu i komunikacji z klientem. Uczniowie zbierają mnóstwo pochwał. Jest to tym cenniejsze, że ich niemiecki instruktor Robert Socke współpracował już przy wielu stażach polskich uczniów. Jak ocenia ich poziom przygotowania zawodowego?

Uczniowie z gnieźnieńskiej szkoły mieszkają w internacie. Na miejscu mają  do dyspozycji nie tylko sale ćwiczeń ale też stołówkę i siłownie.

Nasza Izba już od wielu lat współpracuje z Centrum Wspierania Rzemiosła w Götz. Każda wizyta jest znakomitą okazją do wymiany doświadczeń i  bieżących informacji. W czasie rozmowy Dyrektora Tomasza Wiki z Dyrektorem Centrum Tilo Jänsh’em rozmawiano między innymi o sposobach na promocję rzemiosła ale także o problemie kształcenia uchodźców.

Na czele delegacji Izby stał Dyrektor Tomasz Wika. Towarzyszyła mu  Anna Borowiak, która zajmuje się stażami młodych rzemieślników, a także Roman Biskupski nauczyciel z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie.

Pobyt młodych ludzi w Götz został sfinansowany z projektu Erasmus+ kształcenie i szkolenia zawodowe. Staż zakończy się 22 października.

 

Marzena Rutkowska-Kalisz

 

Zapraszamy do galerii foto

 

Zapraszamy na relację filmową Ankieta