Relacja z webinarium dla doradców zawodowych

23 Kwiecień 2021, wyświetleń: 3023,

Podsumowanie spotkania


W dniu 22.04.2021 r. odbyło się w formie zdalnej webinarium pt. "Nauka w rzemiośle szansą na sukces zawodowy" zorganizowane przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu. Spotkanie było adresowane do doradców zawodowych, pedagogów szkolnych, wychowawców, nauczycieli koordynujących realizację zadań wspierających dzieci i młodzież w wyborze dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej na etapie szkoły podstawowej. Udział w nim wzięło ponad 330 osób głównie z Wielkopolski, ale również z innych regionów kraju.
Naszym działaniem pragnęliśmy wspomóc osoby zaangażowane w doradztwo zawodowe, zaprezentować możliwości zdobycia zawodu poprzez organizację rzemiosła oraz udostępnić materiały informacyjne obejmujące tą tematykę. Głównym celem przedsięwzięcia było wsparcie dzieci i ich rodziców w zakresie podjęcia decyzji o dalszej edukacji, wyboru zawodu i typu szkoły ponadpodstawowej.
Nasze spotkanie obecnością zaszczycił Pan Zbigniew Talaga – Wielkopolski Wicekurator Oświaty, który w swoim wystąpieniu podkreślał potrzebę promocji nauki zawodów rzemieślniczych, umacniając tym samym kierunek rządu i wspieranie rzemiosła jako sektora jednego z najistotniejszych kół zamachowych współczesnej gospodarki. Poniżej prezentujemy link do materiału filmowego zawierającego wystąpienie Pana Jarosława Gowina - Wicepremiera i Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii nt potrzeby wspierania rzemiosła i kształcenia zawodowego:
 
 
Dziękujemy za zainteresowanie naszym webinarium oraz udział w nim. 
 
Szczególnie zachęcamy do lektury oraz zwracamy się z uprzejmą prośbą o upowszechnienie „Poradnika dla rodziców i dzieci szkół ponadpodstawowych. Dobry fach wiele wart” wszelkimi dostępnymi kanałami. Publikacja ta ma na celu zachęcenie młodzieży i ich rodziców do wyboru nauki zawodu w rzemiośle.
Zgodnie z zapowiedzią w trakcie spotkania poniżej udostępniamy materiały, które wyświetlaliśmy w trakcie oraz film stanowiący nagranie całego spotkania z możliwością obejrzenia i wykorzystania go w Państwa pracy.
 
1) Prezentację multimedialną poświęconą nauce zawodu w rzemieślniczym modelu kształcenia wyświetloną w trakcie spotkania:
 
2) Poradnik dla rodziców i dzieci szkół ponadpodstawowych. Dobry fach wiele wart.
3) Materiał filmowy o działaniach Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu i zrzeszonych Cechach:
 
4) Spot promujący naukę zawodu w rzemiośle:
 
5) Odnośnik do materiałów na stronie internetowej Izby skierowanych do kandydata do nauki zawodu w rzemiośle:
 
6) Odnośnik do materiałów na stronie internetowej Izby skierowanych do doradców zawodowych (tutaj aktualnie jest jeszcze mało informacji, ale systematycznie będziemy dodawali nowe materiały i prosimy często zaglądać):
 
7) Odnośnik do nagrania webinarium:
 

Ankieta