Pierwszy raz w WIR w Poznaniu

30 Maj 2022, wyświetleń: 289,

Egzaminy w zawodach kelner i monter stolarki budowlanej


Z radością informujemy, iż WIR w Poznaniu poszerzyła komisje egzaminacyjne o dwa nowe zawody – montera stolarki budowlanej i kelnera. Aktualnie dajemy możliwość potwierdzenia kwalifikacji zawodowych w 56 profesjach. W skład wszystkich komisji egzaminacyjnych powołanych jest ponad 660 osób.
Inauguracyjne egzaminy w zawodach monter stolarki budowlanej i kelner odbyły się w dniach 18 i 26 maja br. Powołanie komisji w zawodzie monter stolarki budowlanej jest efektem współpracy Izby z firmą FAKRO - wicelidera na światowym rynku okien dachowych oraz z Akademią Dobrego Montażu PORTA ze Zbąszynia. Działanie to zaowocowało wprowadzeniem tego zawodu do klasyfikacji zawodów i specjalności rynku pracy oraz do klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego. Od 2018 r. młodzi ludzie mają możliwość nauki tego zawodu w szkole branżowej I stopnia i potwierdzenia kwalifikacji zawodowych na zakończenie nauki. Nasza Izba jak na razie jest jedyną organizacją rzemieślniczą, która przeprowadza egzaminy czeladnicze i mistrzowskie w tym zawodzie. W tym miejscu dziękujemy pracownikom firmy FAKRO, Akademii Dobrego Montażu PORTA oraz rzemieślnikom z regionu Gniezna za zaangażowanie się w opracowanie standardów wymagań egzaminacyjnych oraz pytań i zadań egzaminacyjnych na egzaminy czeladnicze i mistrzowskie.
Egzaminy w zawodzie kelner są efektem zgłaszanych potrzeb na szkolenia i potwierdzanie kwalifikacji zawodowych w celu podwyższania wiedzy i umiejętności osób wykonujących te zawody oraz świadczenia usług na wyższym poziomie.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z egzaminu czeladniczego w zawodzie kelner. Etap teoretyczny i praktyczny odbył się w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu.

Dziękujemy za udostępnienie pracowni i sprzętu do przeprowadzenia egzaminu.
Gorąco zachęcamy do zgłoszenia się na egzaminy i potwierdzenia kwalifikacji przydatnych do wykonywania zawodu w kraju i za granicą.
Zachęcamy do obejrzenia relacji z egzaminu, która znajduje się w galerii.


Galeria
Ankieta