Ogólnopolskie Turnieje Spożywcze

20 Kwiecień 2021, wyświetleń: 1504,

Zmagania młodych piekarzy, cukierników i kucharzy


Ogólnopolskie Turnieje Spożywcze

Miesiące wiosenne zawsze należą bezdyskusyjnie do branży spożywczej – jak co roku, zgodnie z wieloletnią tradycją ruszyły Ogólnopolskie Turnieje Spożywcze. Turnieje są znakomitą okazją do ukazania talentu oraz pasji młodych uczestników, jak również do rozwijania ich umiejętności zawodowych w duchu zdrowej rywalizacji. Najlepsi uczniowie z całej Polski będą mierzyć się nie tylko z zadaniami, ale także ze stresem i presją czasu. 

XXIV Ogólnopolski Turniej Piekarski im. Anny Butki

Na początek swoje umiejętności zaprezentowali młodzi adepci piekarstwa – na XXIV Ogólnopolskim Turnieju Piekarskim. W szranki stanęło 9 uczestników z woj. wielkopolskiego oraz lubelskiego.

Na podstawie protokołu końcowego XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Piekarskiego im. Anny Butki w dniach 25-26 marca 2021 roku laureatami zostali następujący uczniowie:
I miejsce Dawid Dachtera
II miejsce Dominik Czubiński
III miejsce Kinga Mróz
IV miejsce Marek Korbus
V miejsce Mateusz Łukasz Kowalski
VI miejsce Weronika Karolina Zaborek
 

Ogólnopolski Turniej Kucharski

W dniu 15 kwietnia br. w pracowniach Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu, 10 najlepszych adeptów sztuki kulinarnej z sześciu województw rywalizowało o tytuł laureata V Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego. 
Tematem tegorocznych zmagań były „Jaja w asyście mięsa” – dzięki rozmaitym pomysłom na przygotowanie potraw z jajkami w roli głównej uczestnicy mogli wyczarować najznakomitsze dania – nie tylko smakowite i cieszące oko, ale także bogate w elementy odżywcze. Pod czujnym okiem Komisji, oceniającej głównie umiejętności zawodowe, młodzi kucharze mogli sprawdzić swoją kreatywność kulinarną nie tylko w przygotowywaniu potraw, ale także ich zdobieniu i podaniu. Na szczególną uwagę zasługują znakomite umiejętności zawodowe uczniów, jak również ich umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz pracy pod presją czasu. 
Laureatów V Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego: 
I miejsce Natalia Walczak
II miejsce Oliwia Hajczuk
III miejsce Kacper Mikołaj Kien
IV miejsce Dawid Fiszka – Borzyszkowski
V miejsce Natalia Prokopczuk
VI miejsce Dawid Mikołaj Banasiuk-Gawroński
 

 

 

 


Ankieta