Uczeń |
Mistrz szkolący |
Zawód |
Natalia Dolata |
Irena Kowalska |
fryzjer |
Julia Górecka |
Katarzyna Mazurek |
fryzjer |
Natalia Janicka |
Zbigniew Pabjaniak |
fryzjer |
Monika Kominowska |
Iwona Wicorek |
fryzjer |
Ilona Koziorowicz |
Ewa Krawiec |
fryzjer |
Magdalena Kubiak |
Irena Kowalska |
fryzjer |
Paulina Mendyka |
Marzena Bilińska-Fiałkowska |
fryzjer |
Angelika Osuch |
Hanka Rudnicka |
fryzjer |
Marta Pająk |
Ewa Gominiak |
fryzjer |
Katarzyna Przewoźna |
Aneta Krobska |
fryzjer |
Daria Siudzińska |
Maria Katscher |
fryzjer |
Damian Stachowiak |
Kazimierz Szymkowiak |
fryzjer |
Anna Stefańska |
Iwona Kędziora |
fryzjer |
Magdalena Wittmann |
Zofia Wujec |
fryzjer |
Angelika Zamler |
Elżbieta Zdanowska |
fryzjer |
Dawid Drzewiecki |
Grzegorz Łuczak |
introligator |
Paweł Walkowiak |
Wojciech Czerwiński |
drukarz |
Pasowania dokonał Cechmistrz Stanisław Marczak w asyście Przewodniczącego Rady Sekcji Fryzjersko-Kosmetycznej Pana Kazimierza Szymkowiaka.
Po Mszy Świętej dalsza część uroczystości odbyła się do Domu Żołnierza, w której skład weszła akademia uświetniona koncertem chóru „Hasło”.
W trakcie akademii Cechmistrz Stanisław Marczak wygłosił referat okolicznościowy o historii i najważniejszych wydarzeniach jakie miały miejsce w Cechu w okresie jubileuszu.
Z okazji jubileuszu 55-lecia Cechu w uznaniu zasług dla rozwoju rzemiosła polskiego Zarząd Związku Rzemiosła Polskiego przyznał odznaczenia rzemieślnicze zasłużonym członkom Cechu oraz ich pracownikom:
Złoty Medal im. Jana Kilińskiego otrzymali: P. Bożena Daszkiewicz, P. Halina Jańczak, P. Halina Klimas, P. Danuta Kobzda, P. Elżbieta Kwaśny, P. Paweł Kaczmarek, P. Marek Suski oraz P. Ryszard Nowak.
Złoty Medal im. Jana Kilińskiego wraz z dyplomem gratulacyjnym otrzymała Hurtownia Artykułów Fryzjersko-Kosmetycznych „Eurokos”, której właścicielami są Halina i Michał Skrzypczakowie - za długoletnia współpracę z Klubem Postępu i Techniki Fryzjerskiej przy Cechu Rzemiosł Różnych oraz niezawodne sponsorowanie wszelkich konkursów uczniowskich oraz Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego, których to Cech jest organizatorem.
Srebrny Medal im. Jana Kilińskiego otrzymali: P. Grażyna Radolonek-Nowakowska, P. Bożena Reimann, P. Lucyna Rygusińska, P. Jarosław Senger,
P. Elżbieta Zdanowska, P. Agnieszka Węcławek, P. Mirosław Majchrzak, P. Ewa Sławińska-Cyga, P. Danuta Świtała, P. Anita Sobkiewicz, P. Halina Rucka, P. Izabela Nowicka, P. Dorota Kaczmarek, P. Zofia Chudak oraz P. Irena Kowalska.
Honorową Odznakę Rzemiosła otrzymali: P. Stefania Łoniewska, P. Robert Grezmpowski, P. Katarzyna Ciesielska, P. Sylwia Waleryszak, P. Laura Szurka,
P. Zdzisława Woźna, P. Krzysztof Cyborowski, P. Małgorzata Szyfter, Hanna Cyprian, P. Urszula Drozdowska oraz P. Aldona Baczyńska-Chmielarz.
Na wniosek Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych Rada Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu przyznała następujące odznaczenia:
Złotą Odznakę „Za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego” otrzymali: P. Izabela Kundegórska, P. Ewa Kotlarska, P. Grażyna Jakubowska,
P. Anita Folaron, P. Róza Konieczna, P. Małgorzata Johan, P. Justyna Rybakowska,
P. Magdalena Borczyk, P. Iwona Kędziora, P. Manuela Jabłońska, P. Violetta Konopko, P. Elżbieta Meksa, P. Donata Trębała oraz P. Katarzyna Frajtag.
Srebrną Odznakę „Za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego” otrzymali: P. Marzena Zemler, P. Agnieszka Pilaczyńska, P. Joanna Rymarska,
P. Sonia Krukowiak, P. Marek Błachnio, P. Anna Mańczak oraz P. Angelika Dull.
Zarząd Cechu przyznał także dyplomy uznania za długoletnią pracę zawodową oraz z tytułu długoletniego prowadzenia działalności. Wyróżnienia takie otrzymali:
Za długoletnią pracę zawodową – P. Kazimierz Motyl, P. Bronisław Grzempowski, P. Hanna Łysakowska, P. Elżbieta Piotrowska, P. Ewa Krawiec, P. Ewelina Kosin,
P. Tomasz Jabłoński, P. Anna Wicorek, P. Joanna Chudzińska, P. Marlena Meksa,
P. Anna Pracz, P. Julia Sobczyk oraz P. Bogumiła Wasik.
Z tytułu długoletniego prowadzenia działalności – P. Leon Kamiński,
P. Pilarczykowie i Łoniewscy, P. Andrzej Kupidura, P. Mirosława Walczak, P. Maria Katscher, P. Urszula Jankowska, P. Henryka Donder, P. Marzena Bilińska-Fiałkowska, P. Krystyna Abramowicz, P. Jolanta Andrzejewska oraz P. Edyta Idzik.
Uroczystość obchodów 55-lecia zaszczycili swoją obecnością: Prezes Związku Rzemiosła Polskiego P. Jerzy Bartnik, Dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Poznania P. Stanisław Tamm, Prezes Stowarzyszenia Fryzjerów i Kosmetyczek „Polfryz” P. Robert Grzempowski, P. Grażyna Łakomiec – Dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu, a także wielu innych znakomitych gości. Wszyscy oni złożyli na ręce Cechmistrza gratulacje oraz życzenia dalszego tak dynamicznego rozwoju naszej organizacji. Otrzymali oni statuetki upamiętniające jubileusz Cechu.
Po zakończeniu części oficjalnej obchodów Cechmistrz zaprosił wszystkich obecnych na uroczysty posiłek, który upłynął w koleżeńskiej atmosferze.
Zapraszamy do galerii zdjęć