Dni Rzemiosła w Międzychodzie

02 Listopad 2011, wyświetleń: 6350,

Święto rzemieślników  z powiatu międzychodzkiego i strzelecko-drezdeneckiego.


 

 

 

22.10.2011 w Międzychodzie odbyło się święto rzemieślników   z powiatu międzychodzkiego i strzelecko-drezdeneckiego. Dni Rzemiosła zostały przez zorganizowane przez Cech Rzemiosł Różnych Międzychodzko-Drezdenecki.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście  z Wojewodą Wielkopolskim  - Piotrem  Florekiem na czele. Obecni byli także , Wiceprezes  WIR Poznań Stanisław  Marczak, Dyrektor WIR  w Poznaniu  Tomasz Wika , Starosta Międzychodzki – Julian Mazurek, Burmistrz Międzychodu – Roman Musiał,  Przewodniczący Rady Powiatu Międzychodzkiego  – Rafał Litke, Przewodniczący Rady Miejskiej  w Drezdenku -Adam Kozwłan Przewodniczący Rady Miejskiej w Międzychodzie  - Zygmunt Mleczak, oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych cechów, a także goście Zespołów Szkół w Międzychodzie i  w Drezdenku oraz delegacja Bractwa Kurkowego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele p.w. Niepokalanego Serca Maryi w Międzychodzie. Później zaproszeni goście i rzemieślnicy w barwnym korowodzie przemaszerowali ulicami miasta do Domu Kultury w Międzychodzie.

 

Podczas części oficjalnej  Wojewoda Wielkopolski - Piotr Florek najbardziej zasłużonym rzemieślników udekorował  Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Medalami Za Długoletnią Służbę nadanymi przez Prezydenta RP. Odznaczenia otrzymało 47 rzemieślników.

ZŁOTY MEDAL ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ otrzymali : JAROSŁAW BATURA,STANISŁAW FAUST,PRZEMYSŁAW FORNALIK, BOGUSŁAW GAŁĘŻEWSKI, JAN GRZEGORZEK, JÓZEF GRZEGORZEK, WACŁAW GURSZ, PAWEŁ HELLWICH,STANISŁAW JENEK,  ZYGMUNT JENEK, ROMAN JUŚ, GRZEGORZ KLEJDZIŃSKI, TADEUSZ KUREK, HENRYK, WALENTY MAJZLIK, JAN MASTALERZ,  WIESŁAW MATUSZCZAK, BENEDYKT MATYSIAK, TADUESZ MĄKA, DANIELA MILEWSKA-MUCHAJER, WIESŁAW MOLIK,  EUGENIUSZ NAWROT, ZDZISŁAW PACHOLAK,  ZBIGNIEW PAWLAK,  KRZYSZTOF PAWŁOWICZ, STANISŁAW PLURA, HENRYK SCHAEDLER, KAZIMIERZ SIEINSKI, W IMIENIU  ZMARŁEGO LECHA SZYMANKA ODBIERZE SYM MICHAŁ SZYMANEK,  ALFONS ŚLEDŹ, ANNA WACHOWSKA, HENRYK ZAJCHOWSKI, JAN ZASUWIK, RYSZARD ZIÓŁEK, WŁADYSŁAW ZIÓŁEK

 

 

SREBRNY MEDAL ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ otrzymali :  BENEDYKT ANTCZAK, ADAM BRZEZIŃSKI, MARIUSZ HANYŻKIEWICZ,DARIUSZ ŁODYGA, PIOTR NAPIERAŁA, WACŁAW NAPIERAŁA, MARIAN SZUDRA, ZDZISŁAW TUCHOLSKI, DARIUSZ ZATORSKI

BRĄZOWY MEDAL ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ otrzymali :  MICHAŁ CHRUSTEK, KARINA JABŁOŃSKA,  GRZEGORZ JUSZKIEWICZ i   MARIUSZ LISEK

Wręczono także odznaczenia nadane przez Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie oraz przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu.

 

ZŁOTY MEDAL IM. JANA KILIŃSKIEGO NADANY PRZEZ ZWIĄZEK RZEMIOSŁA POLSKIEGO otrzymali KRZYSZTOF MICHALSKI, JĘDRZEJ SCHUBERT, MACIEJ PIETRUSZAK, ADAM KOŁWZAN, ZBIGNIEW AJCHLER, TADEUSZ KUREK, JÓZEF KUBANEK, KS.KAN. JÓZEF TOMIAK

SREBRNY  MEDAL IM. JANA KILIŃSKIEGO  otrzymał ANDRZEJ BRENK

HONOROWĄ ODZNAKĘ RZEMIOSŁA otrzymały  KARINA JABŁOŃSKA I ARLETA SROKA

 

KORDZIK WIELKOPOLSKIEJ IZBY RZEMIEŚLNICZEJ w POZNANIU -   NADANY PRZEZ WIELKOPOLSKĄ IZBĘ RZEMIEŚLNICZĄ W POZNANIU przyznano : EDMUNDOWI PLURZE I PRZEMYSŁAWOWI FORNALIKOWI

SREBRNĄ ODZNAKĘ „ZA ZASŁUGI W ROZWOJU RZEMIOSŁA WIELKOPOLSKIEGO” otrzymaliVIOLETTA CIOSAŃSKA i ANDRZEJ CIEŚLARCZYK

SREBRNĄ ODZNAKĘ MISTRZA „ZA SZKOLENIE UCZNIÓW W RZEMIOŚLE” -  NADANĄ PRZEZ WIELKOPOLSKĄ IZBĘ RZEMIEŚLNICZĄ W POZNANIU otrzymali: MICHAŁ CHRUSTEK, TEOFIL DOBKOWICZ. WŁODZIMIERZ NIESKE

 

Cześć oficjalną zakończył występ piosenkarki Danuty Mizgalskiej oraz pokaż karate i ogni sztucznych.

Po części oficjalnej odbyła się biesiada rzemieślnicza i zabawa  dla wszystkich uczestników

 

Arleta Sroka

 

 

 




Tagi powiązane z wiadomością:
Cech Rzemiosł Różnych Międzychodzko-Drezdenecki



Ankieta