Czas rozpocząć staż

09 Maj 2022, wyświetleń: 216,

Fryzjerzy się szkolą!


Czas rozpocząć staż!
W niedzielę 8 maja 2022 grupa 16 uczennic wraz z 2 opiekunkami z Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu wyruszyła do Wetzlar, gdzie przez najbliższe trzy tygodnie odbywać będą staż zawodowy zorganizowany w ramach programu POWER, projektu nr POWERVET 2019-1-PL01-KA102-063563, pt. ,,Czas na staż’’. W trakcie trwania stażu dziewczęta będą nabywać wiedzę i umiejętności z zakresu fryzjerstwa i kosmetyki.
Na trzy tygodnie pobytu zaplanowano program obejmujący wiedzę oraz ćwiczenia praktyczne z zakresu strzyżenia damskiego, męskiego i koloryzacji włosów, wykonywania upięć i fryzur plecionych czy też stylizacji i modelowania włosów. Uczestniczki będą także wykonywać loki i fale oraz nawijać włosy na wałki do trwałej ondulacji. Ponadto nabędą także całkowicie nowe umiejętności, m.in. z technik wykonywania makijażu dziennego oraz wieczorowego czy też malowania paznokci, co wykracza poza program nauczania fryzjerów w polskich szkołach.
W dni wolne od zajęć uczestniczki oraz opiekunowie będą uczestniczyć w programie kulturowym, który umożliwi im poznanie Hesji oraz niemieckiej kultury.
Trzymamy kciuki za uczestniczki i życzymy sukcesów na stażu!


Ankieta