65 lat CRR w Górze

09 Luty 2011, wyświetleń: 5322,

65 lat CRR w Górze


Z okazji Jubileuszu 65 lat Cechu Rzemiosł Różnych w Górze 28 stycznia 2011 odbyła się uroczystość, w której udział wzięło wielu znamienitych gości na czele z Prezesem Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu Jerzym Bartnikiem , Dyrektorem Tomaszem Wiką Wojewodą Dolnośląskim Aleksandrem Markiem Skorupą, Burmistrzem Góry Ireną Krzyszkiewicz i Starostą Górowskim Piotrem Wołowiczem. W spotkaniu uczestniczył także pełnomocnik z Leszna oraz 6 Cechów Rzemiosł Różnych z regionu leszczyńskiego. Byli goście z Gostynia, Kościana, Leszna, Rawicza, Śmigla i Wschowy.

Uroczystość otworzył Eugeniusz Stankiewicz, który wystąpił w podwójnej roli jako starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Górze i Wiceprezes Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.
W tym wyjątkowym dniu zasłużonym zostały wręczone odznaczenia.
Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczono Franciszka Tomaszewskiego i Halinę Kotwicką.
Brązowy Krzyż Zasługi odebrali Andrzej Mrajski i Jan Biernacki. Honorową Odznaką Rzemiosła udekorowano: Bronisławę Łobaz, Iwonę Birecką, Lidię Wojciechowską, Zbigniewa Dudzisza i Halinę Sawicką.
Złotą Odznaką za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego odznaczono: Artura Wojtkowiaka, Annę Kurtykę, Iwonę Sienkiewicz, Danutę Szymaszczyk, Julię Mielczarek, Jerzego Czecha, Agnieszkę Łopuszyńską i Edwarda Kanarczuka.
Srebrną Odznaką za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego odznaczono: Stanisława Kaczorowskiego, Marka Rewuckiego, Zbigniewa Ciołko, Szymona Kutzmanna i Sebastiana Litwę.
Odznaki honorowe za zasługi dla budownictwa otrzymali: Jan Franciszek Ossowski, Zenon Bodnar, Wojciech Tarońt i Czesław Tarońt.

Nie zabrakło również przemówień, życzeń i gratulacji.
Wszyscy goście miło spędzili czas bawiąc się przy muzyce do późnych godzin nocnych.

Monika Lewandowska i Paweł Wróblewski

Zapraszamy do galerii foto, zdjęcia przygotowane zostały przez www.pawelwroblewski.com

 
Tagi powiązane z wiadomością:
Cech Rzemiosł Różnych w GórzeAnkieta