Szacun w ARENIE!!!!

01 Kwiecień 2016, wyświetleń: 2747,

Wyjątkowa oferta dla gimnazjalistów


 
 
 
 
 
Szacun za ‘Szacun dla zawodowców”  -  tak w największym skrócie można podsumować II edycję programu promującego szkolnictwo zawodowe. Dziś w hali Arena w Poznaniu gimnazjaliści  mogli zapoznać się z ofertą szkół zawodowych. Gimnazjaliści bardzo licznie odpowiedzieli na to zaproszenie i od wczesnych godzin przed wejściem ustawiały się kolejki chętnych. Przychodzili całymi klasami wraz z swoimi wychowawcami.
 
…”To nieco inne spotkanie niż klasyczne targi edukacyjne. Szkoły z Poznania i powiatu nie promują się  jako szkoły, ale promują  naukę konkretnego zawodu”… podsumowywał przygotowania do tej imprezy   zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. I rzeczywiście na płycie hali stanęło 13 tematycznych wysp – każda poświęcona innej grupie zawodów. Reklamowali się na przykład budowlańcy, mechanicy samochodowi, logistycy ale także krawcy i fryzjerzy.
 
 
 
 
 
Izba znalazła swoje miejsce na wyspie nr 8. A dzięki młodym kucharzom, którzy pracowali na stoisku właściwie cały czas gromadziły się tłumy zwiedzających. Na stoisku WIR prezentowaliśmy też pracę stolarza, tapicera i krawca, prezentując kunszt mistrzów-rzemieślników. Nie zabrakło tez akcentów artystycznych i  zawodów mniej popularnych , a jednak  bardzo potrzebnych, takich jak rzeźbiarz w drewnie, witrażownik i hafciarka. Rozdawaliśmy także ulotki, udzielaliśmy wszystkich niezbędnych informacji wszystkim tym, którzy chcieliby rozpocząć naukę w rzemiośle. Ta impreza zdecydowanie różniła się od tego do czego przyzwyczailiśmy się w czasie typowych targów edukacyjnych – ale jak się okazało w  praktyce – nowa formuła prezentowania zawodów zdała egzamin. A co najważniejsze – zwiedzający nie byli przypadkowo dobraną grupą! Zdecydowanie łatwiej było więc informować zainteresowanych.
 
Czy zamiast ogólniaków gimnazjaliści wybiorą szkoły zawodowe? Jak przekonywali organizatorzy tej imprezy czyli Urząd Miasta Poznania i Starostwo Powiatowe szkolnictwo zawodowe w naszym regionie stoi na wysokim poziomie, sprawnie współpracujące z biznesem w zakresie praktyk i rynku pracy, a  to oferta warta poznania.
Impreza została bardzo staranie przygotowana i przede wszystkim prowadzona w młodzieżowy, przystępny sposób. Możliwość bezpośredniego kontaktu ze starszymi kolegami dla wielu gimnazjalistów była z pewnością bardzo inspirująca!  Trudno nie wspomnieć także o doradcach zawodowych, dla których obecność na takich imprezach w przyszłości powinna być po prostu obowiązkowa.  
 
Jednym słowem - trzeba jeszcze raz powtórzyć - szacun dla organizatorów!
 
Marzena Rutkowska-Kalisz
 
 Tagi powiązane z wiadomością:
szkolnictwo zawodowe


Podobne tematy dla tagów: szkolnictwo zawodowe,

Spotkanie oświatowe
XIII Targi Edukacyjne
Targi Edukacyjne rozpoczęte!
Nowy Rok, nowe zadania...
Rzemiosło na XV Targach Edukacyjnych
Co nas czeka w oświacie zawodowej

Ankieta