Wielki finał konkursu "Jakie znasz zawody?"

21 Maj 2015, wyświetleń: 5930,

Finał rozegrany zostanie w Warszawie


 

 

 

 

 

 

 

16 czerwca 2015 roku dowiemy się kto wygrał w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Jakie znasz zawody?"

W siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego jury wybierze najlepsze prace plastyczne, fotograficzne i filmowe. Po eliminacjach regionalnych do finału zakwalifikowało się 36 rysunków, 31 prac fotograficznych oraz 19 filmów.

 A oto finaliści w poszczególnych etapach regionalnych. 

 

 

 

KONKURS „JAKIE ZNASZ ZAWODY?” - etap regionalny 2015

 

 IZBA RZEMIEŚLNICZA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W BIAŁYMSTOKU

 

 konkurs plastyczny

I miejsce – Amelia Wiszowata  - lat 7 – garncarz – Szkoła Podstawowa nr 47 w Białymstoku

II miejsce – Natalia Nierod – lat 6 – cukiernik – Przedszkole nr 3 w Sokółka

III miejsce – Eryk Jan Pietrasz – lat 5 – mechanik pojazdów samochodowych – Przedszkole Samorządowe nr 58  w Białymstoku

 

konkurs fotograficzny

I miejsce – Iga Bołtromiuk – lat 9 – szklarz – Szkoła Podstawowa nr 34 w Białymstoku

II miejsce – nie przyznano

II miejsce – Maja Bołtromiuk – lat 7 – wizażysta - Szkoła Podstawowa nr 34 w Białymstoku

 

 

KUJAWSKO - POMORSKA

IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W BYDGOSZCZY

 

 konkurs plastyczny

I miejsce – Nadia Gniadek – lat 4 – krawcowa – Przedszkole nr 80 w Bydgoszczy

II miejsce – Zuzanna Zmysłowska – 5 lat – krawcowa – Przedszkole Niepubliczne „Chatka Puchatka” w Osielsku

III miejsce – Antoni Skórski – 5 lat – młynarz – Przedszkole Niepubliczne „Domek Jeżozwierza” w Bydgoszczy

konkurs fotograficzny

I miejsce – Roksana Owsińska – lat 12 – rymarz – Szkoła Podstawowa w Gębicach

II miejsce – Daria Kowalska – lat 8 – szewc – Szkoła Podstawowa w Kwieciszewie

II miejsce – Kinga Bednarz – lat 12 – piekarz - Szkoła Podstawowa w Gębicach

konkurs filmowy

I miejsce – Agnieszka Wąsikowska – lat 15 – stolarz – Gimnazjum im. K.Wojtyły w Brzozie

 

POMORSKA IZBA RZEMIEŚLNICZA

MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW W GDAŃSKU

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Zofia Pilarska – lat 4 – murarz - Przedszkole nr 32 w Gdańsku

II miejsce – Magdalena Marcinkiewicz -  lat 5 – modystka – Przedszkole nr 32 w Gdańsku

III miejsce – Maja Głuchowska – lat 5 – florystka - Przedszkole nr 32 w Gdańsku

 

 

IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W LUBLINIE

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Adam Larwa – lat 5 – kominiarz – Samorządowe Przedszkole w Biłgoraju

II miejsce – Zuzanna Zielonka – lat 4 – stolarz – Akademia Poziomkowa Przedszkole Niepubliczne w Lublinie

III miejsce – Mateusz Kloc – lat 5 – kowal – Przedszkole Miejskie nr 4 w Lubartowie

 

konkurs fotograficzny

I miejsce – Matylda Rębacz – lat 8 – cholewkarz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju

II miejsce – Oktawia  Bantoszek – lat 7 – krawiec – PSP z OI w Janowie Lubelskim

III miejsce – Damian Falandysz – lat 9 – betoniarz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju

 

konkurs filmowy

I miejsce – Karol Wirtek – lat 15 – mechanik pojazdów samochodowych – Gimnazjum Rzemieślnicze w Białej Podlasce

II miejsce – Eryk Niewiadomski – lat 15 - mechanik pojazdów samochodowych – Gimnazjum w Obszy

III miejsce – Piotr Łotysz – 16 - mechanik pojazdów samochodowych – Gimnazjum w Obszy

 

IZBA RZEMIEŚLNICZA W KALISZU

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Natalia Musisz – lat lat 6 – fryzjer – Zespół Szkół w Iwanowicach – oddział przedszkolny

II miejsce – Maja Górecka – lat 6 – kucharz – Szkoła Podstawowa w Trzebiniu

III miejsce – Alan Mazur – lat 7 – murarz – Przedszkole nr 6 w Ostrzeszowie

 

konkurs fotograficzny

I miejsce – Michał Rogacki – lat 13 – hafciarka – Szkoła Podstawowa w Stawiszynie

II miejsce – Małgorzata Łaska – lat 10 – stolarz – Zespół Szkól w Iwanowicach

III miejsce –Miłosz Janowski – lat 13 – kosmetyczka – Szkoła Podstawowa w Stawiszynie

 

konkurs filmowy

I miejsce – Agnieszka Matysiak – lat 15 – krawcowa – Gimnazjum w Witaszycach

II miejsce – Ilona Zmysłowska – lat 13 – organomistrz – Zespół Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie

III miejsce – Zuzanna Frąckowiak – lat 14 – ślusarz – Zespół Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie

 

IZBA RZEMIEŚLNICZA ORAZ MAŁEJ I ŚREDNIEJ

PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W KATOWICACH

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Agata Jędrzej – lat 6 – groomer – Miejskie Przedszkole nr 20 w Katowicach

II miejsce – Bartosz Kamiński – lat 6 – kominiarz – Miejskie Przedszkole nr 82 w Katowicach 

III miejsce – Franciszek Myszor – lat 4 – piekarz – Gminne Przedszkole w Gostyni

 

konkurs fotograficzny

I miejsce – Aleksandra Kopica – lat 12 – kucharz – Szkoła Podstawowa nr 16 Bytomiu

II miejsce – Zuzanna Bednorz – lat 10 – ślusarz – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Katowicach

II miejsce – Lena Hachuła – lat 9 – brukarz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Katowicach

 

IZBA RZEMIEŚLNICZA W ŁODZI

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Nadia Gasicka – lat 6 – baca – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipniku

II miejsce – Maria Szewczyk – lat 5 – modystka – Przedszkole w Godzianowie

III miejsce – Julia Kębłowska – lat 4 – kucharz – Centrum „Pingwinek” w Łodzi

 

konkurs fotograficzny

I miejsce – Inga Garyga – lat 13 – fotograf – Szkoła Podstawowa w Teklinowie

II miejsce – Monika Świątek – lat 11 – mechanik samochodowy – Szkoła Podstawowa nr 5 w Łasku

III miejsce – Zuzanna Kosieradzka – lat 11 – operator urządzeń i maszyn odlewniczych – Szkoła Podstawowa w Bolimowie

 

konkurs filmowy

I miejsce – Natalia Janikula – lat 15 – wizażystka/stylistka – Gimnazjum w Krzyżanowie

II miejsce – Krzysztof Pawlak – lat 14 – cukiernik – MZS w Aleksandrowie Łódzkim

III miejsce – Dawid Cichanowski – lat 16 – lakiernik – Gimnazjum w Kleszczowie

 

IZBA RZEMIEŚLNICZA W OPOLU

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Jakub Zawadzki – lat 6 – mechanik pojazdów samochodowych – Przedszkole Publiczne w Dziewkowicach

II miejsce – Lena Smoleń – lat 6 – baca – Publiczne Przedszkole w Chróścienicach

III miejsce – Marcin Mateja – lat 6 – piekarz – Przedszkolny Oddział Zamiejscowy w Warmątowicach

 

konkurs fotograficzny

I miejsce – Julia Kura – lat 13 – mechanik pojazdów samochodowych – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2   w Zdzieszowicach                  

II miejsce – Brygida Rosoł – lat 10 – stolarz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Żyrowie

III miejsce – Szymon Kura – lat 11 – cukiernik - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Zdzieszowicach

oraz Damian Chucherko – lat 12 – strażak - Publiczna Szkoła Podstawowa w Żyrowie

 

WIELKOPOLSKA IZBA RZEMIEŚLNICZA W POZNANIU

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Nina Gatka – fryzjer – lat 6 – Przedszkole Samorządowe nr 8 w Turku

II miejsce – Maksymilian Solis – baca – lat 6Oddział Przedszkolny przy Salezjańskiej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II    w Pile     

III miejsce – Mikołaj Lewandowski – cukiernik – lat 7Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 9 z oddziałami   integracyjnymi w Koninie                 

                    

konkurs fotograficzny

I miejsce – Ewa Woźniak – wulkanizator – lat 11 – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Strzyżewie

II miejsce – Zofia Fołda – fryzjer – lat 12 – Szkoła Podstawowa nr 9 w Koninie

III miejsce – Kacper Musielak – piekarz – lat 6 – ZSSiG w Pawłowicach

 

konkurs filmowy

I miejsce – Kamila Maćkowiak – baca – lat 13 - Gimnazjum Stare Oborzyska

II miejsce – Jakub Sierakowski – podkuwacz koni – lat 15 - Zespół Szkół w Margoninie

III miejsce – Martyna Rutkowska –krawiec - lat 15 - Zespół Szkół w Margoninie

 

 

                                           IZBA RZEMIEŚLNICZA MAŁEJ I ŚREDNIEJ

                                              PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SZCZECINIE

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Aleksandra Matuszewska – lat 5 – zegarmistrz – Publiczne Przedszkole „Promy Słońca” w Dziwnowie

II miejsce – Maja Dziurleja – lat 4 – krawcowa – Przedszkole Publiczne nr 37 w Szczecinie

III miejsce – Anastazja Lach – lat 6 – cukiernik – Przedszkole nr 22 w Koszalinie

 

konkurs fotograficzny

I miejsce – Wiktoria Madalińska – lat 13 – fryzjer – Szkoła Podstawowa w Lejkowie

II miejsce – Piotr Cyrulewski – lat 7 – groomer – Szkoła Podstawowa nr 47 w Szczecinie

 

konkurs filmowy

I miejsce – Tomasz Borowski – lat 15 – stolarz – Gimnazjum nr 18 w Szczecinie

II miejsce – Aleksandra Masłowska – lat 15 – groomer – Publiczne Gimnazjum w Trzebiatowie

 

MAZOWIECKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W WARSZAWIE

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Magdalena Grzeszczyk – lat 5,5 – fotograf – Przedszkole nr 218 w Warszawie

II miejsce – Małgorzata Ofczaeska – lat 5 – florysta – Przedszkole nr 320 w Warszawie

III miejsce – Antonina Lesiak-Samoraj – lat 5 – obuwnik – Przedszkole Specjalne nr 245 dla Dzieci Słabowidzących w   Warszawie

                     

konkurs fotograficzny

I miejsce – Łukasz Żyra – lat 11 – dekarz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Warszawie 

II miejsce – Gabriela Poświata – lat 12 – szewc – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 w Legionowie

III miejsce – Maja Wiater – lat 12 – spawacz – Szkoła Podstawowa nr 141 w Warszawie

 

konkurs filmowy

I miejsce – Julia Walawko – lat 14 – dekarz – Gimnazjum nr 104 w Warszawie

II miejsce – Kalina Pszona – lat 13 – kosmetyczka/manicurzystka – Gimnazjum nr 104 w Warszawie

III miejsce – Franek Skorupka – lat 15 – fryzjer – Gimnazjum nr 104 w Warszawie

 

 IZBA RZEMIEŚLNICZA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ZIELONEJ GÓRZE

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Zofia Mleczko – lat 6 – fryzjer - Publiczne Przedszkole nr 11 w Nowej Soli

II miejsce – Wiktoria Rajman – lat 6 – kucharz - Publiczne Przedszkole nr 3 w Świebodzinie

III miejsce – Lena Porianda – lat 4 –  budowniczy - Publiczne Przedszkole nr 3 w Świebodzinie

 

konkurs fotograficzny

I miejsce – Szymon Hnat – lat 10 –stolarz -  Zespół Szkół Publiczna Szkoła Podstawowa w Otyniu

II miejsce – Maja Mroczek – lat 12 – fryzjer -  Szkoła Podstawowa nr 8 w Nowej Soli

III miejsce – Amelia Kiersnowska – 10 lat – elektryk/fryzjer - Szkoła Podstawowa nr 2 w Świebodzinie

 

konkurs filmowy

I miejsce – Weronika Badaczewska – lat 15 – elektryk - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Świebodzin

 

Katarzyna Rusin-Smolińska

 

Prasa o konkursie 

http://powiatjanowski.pl/podglad_newsa_n_4018.html

http://www.gazetabilgoraj.pl/z-nowej-gazety/ps-33410-rosna-mlodzi-rzemieslnicy/




Tagi powiązane z wiadomością:
Jakie znasz zawody?


Podobne tematy dla tagów: Jakie znasz zawody?,

Konkurs „Jakie znasz zawody?” rozstrzygnięty!
Jakie znasz zawody?
Jakie znasz zawody?

Ankieta