Za Odrę po nowe umiejętności

08 Listopad 2021, wyświetleń: 257,

Staż zawodowy zorganizowany w ramach programu Erasmus+,


W niedzielę 7 listopada br. grupa 15 uczennic i 1 uczeń wraz z 2 opiekunkami z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Gnieźnie wyruszyli w drogę do Frankfurtu nad Odrą, gdzie przez najbliższe trzy tygodnie odbywać będą staż zawodowy zorganizowany w ramach programu Erasmus+, projektu nr 2020-1-PL01-KA102-079874, pt. ,,Nowe kompetencje dzięki stażom zagranicznym’’.
Już od poniedziałku uczestnicy stażu będą brać udział w zajęciach zawodowych organizowanych w Centrum Kształcenia we Frankfurcie nad Odrą. Staż będzie obejmować zagadnienia fryzjerskie i kosmetykę zarówno ze strony teoretycznej jak i, co najistotniejsze, praktycznej. Na zajęciach praktycznych nasi uczniowie będą doskonalić swoje umiejętności w zakresie strzyżenia i koloryzacji włosów, wykonywania upięć i fryzur plecionych czy też stylizacji i modelowania włosów. Poznają nowe techniki fryzjerskie i zapoznają się z aktualnymi trendami. Uczestnicy nabędą także całkowicie nowe umiejętności, m.in. z kosmetyki pielęgnacyjnej (oczyszczanie twarzy, nakładanie maseczek) oraz technik wykonywania makijażu czy też malowania paznokci, co wykracza poza program nauczania fryzjerów w polskich szkołach.
Weekendy będą równie aktywne, ponieważ dla uczniów zaplanowano program kulturowy, czyli wycieczki do Berlina i Poczdamu. Dzięki temu będą oni mogli lepiej poznać niemiecką kulturę, historię i zwyczaje.
Wszystkim uczestnikom stażu i ich opiekunom życzymy owocnej nauki na zajęciach w Centrum Kształcenia i trzymamy kciuki za udaną pogodę w weekendy.Ankieta