XV Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego

04 Marzec 2018, wyświetleń: 2797,

Wyłoniono juniorską kadrę na Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego

To jest najważniejszy konkurs dla uczniów fryzjerstwa przed Otwartymi Mistrzostwami Fryzjerstwa Polskiego Juniorów. Dlatego 4 marca zjechało do Poznania blisko 70  adeptów zawodu z Wielkopolski, i Ziemi Lubuskiej. Brali udział w XV  Ogólnopolskim Konkursie Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego  im. Stefana Siankowskiego. Młodym fryzjerom kibicowali mistrzowie szkolący, rodzice, przyjaciela i znajomi. Wśród gości zsiedli także Dyrektor Izby Tomasz Wika, a także wielu znakomitych i utytułowanych poznańskich mistrzów grzebienia.

Stanisław Marczak, występując w podwójnej roli Wiceprezesa Izby i Starszego Cechu  Rzemiosł Różnych przypomniał wszystkim o jak dużą stawkę walczą w tym konkursie i dlatego życzył powodzenia.

Laureaci pierwszych trzech miejsc w poszczególnych kategoriach mogli zdobyć  potwierdzenie kwalifikacji praktycznych. Inaczej mówiąc mają już zaliczoną ze świetną  oceną cześć praktyczną egzaminu czeladniczego.

Czesali , wyciskali fale na mokro  upinali i modelowali by przygotować fryzurę dzienną albo wieczorową, damską lub męską. Wszystko pod czujnym okiem komisji kontroli, jurorów, w dodatku z zegarkiem w ręku. Czas wykonania poszczególnych regulaminowych konkurencji był ściśle określony – jeśli więc  któryś z uczestników nie miał doświadczenia i biegłości nie miał po prostu szans. Ale też stawka konkursu jest na tyle wysoka, że musi gwarantować wyłonienie tych najzdolniejszych.

Jako ostatni rozegrany został  Konkurs „Ja stylista” adresowany  do fryzjerów z tytułem czeladnika lub do uczniów 4 klasy techników fryzjerskich. Warunek tylko, by w dniu zawodów nie mieli ukończonych 21 lat. Tegoroczne stylizacje przebiegały pod hasłem rockowych inspiracji. Tematem stylizacji była awangardowa wizja rocka, a  zdobywca I miejsca będzie miał możliwość zaprezentowania się wraz z Poznańskim Klubem Stylizacji na Look 2018

W czasie gdy obradowała komisja jurorów w szranki stanęli najmłodsi – czyli dzieci fryzjerów. Niemal od razu widać było kto wychowuje się w salonie rodziców… Ten konkurs wzbudza zawsze bardzo wiele emocji wśród rodziców i często nie bardzo wiadomo kto bardziej go przeżywa… oni czy ich pociechy.

Już wkrótce wszystko  było wiadome

I miejsce w konkursie we fryzjerstwie damskim zajęła  Julia Janaszak  (298 pkt) , II miejsce zajęła Laura Kruk (290 pkt) , III miejsce zajęła Klaudia Mikołajczak  (265 pkt)

Wyniki

I miejsce  w konkursie we fryzjerstwie męskim zajęła Marika Rymer  (290 pkt,) II miejsce zajęła  Klaudia Kondeusz  (286 pkt), III miejsce zajęła Anna Popiel (280 pkt)

Wyniki

W konkurencji indywidualnej - Fryzjerstwo damskie - fale - wygrała  Justyna Zakrzewska (150 pkt), II miejsce zajęła Maja Mularczyk (138 pkt), III miejsce zajęła Wiktoria Starzak (134 pkt)

Wyniki

W konkurencji indywidualnej - Ja Stylista - wygrała Wiktoria Kubiak ( 147 pkt), II miejsce zajęła Kinga Dobierzyńska   ( 143 pkt), III miejsce zajęła Angelika Murawka (141 pkt)

Młodym mistrzom i ich mistrzom szkolącym serdecznie gratulujemy i będziemy trzymać za nich kciuki na zbliżających się Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego.

Wyniki

Młodym mistrzom grzebienia i ich mistrzom szkolącym serdecznie gratulujemy i będziemy trzymać za nich kciuki na zbliżających się Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego.