Wspaniała siódemka

2018-03-06 00:00:00

Gostyń honoruje najlepszych młodych czeladników

 

 

 

 

Już po raz szósty w Gostyniu uhonorowano uczniów, którzy swój pierwszy państwowy egzamin kwalifikacyjny zdali na piątkę. Siedmiu wspaniałych to – piekarze, cukierniczka, wędliniarz, stolarze i fryzjerka. Zgodnie z tradycją wzięli udział w pięknej uroczystości zorganizowanej przez Cech Rzemiosł Różnych w Gostyniu, władze powiatu gostyńskiego i włodarzy  macierzystych miast i gmin.   

 

W poniedziałek 4 marca 2018 w gościnnych murach Zespołu  Szkół Zawodowych im Powstańców Wielkopolskich pojawili się uczniowie wraz z rodzicami i mistrzami szkolącymi, a także zaproszeni goście – między innymi : Dyrektor Izby Tomasz Wika, Wiceprezes Izby i zarazem Starszy Cechu w Gostyniu Marian Tyrzyk, Robert Marcinkowski Starosta Gostyński, Jerzy Kulak Burmistrz Gostynia,  a także dyrektorzy szkół powiaty gostyńskiego.  

 

Starosta Gostyński Robert Marcinkowski gratulując młodym rzemieślnikom znakomicie zdanego egzaminu czeladniczego podkreślał, że Powiat czeka na tak znakomicie wykształconych specjalistów. To właśnie oni będą budować przyszłość i pomyślność gospodarczą ich regionu.  

 

Dyrektor Tomasz Wika gratulując młodym rzemieślnikom podkreślał jak ważne jest kształcenie zawodowe dla budowania pozytywnego wizerunku rzemiosła. To właśnie cech i mistrzowie szkolący na lokalnym rynku.  przygotowują kadry dla przedsiębiorców.

 

Młodzi zdolni otrzymali ozdobne  świadectwa  czeladnicze, dyplomy  gratulacyjne i upominki.

Uroczystość prowadził Wiceprezes Marian Tyrzyk, a uświetniły ją występy młodych gostyńskich artystek , które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i instrumentalne.

 

 

A oto lista uhonorowanych czeladników, którzy zdali egzamin z oceną bardzo dobrą:

 

 

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy podobnych ocen na egzaminie mistrzowskim! A mistrzom szkolącym,  rodzicom i nauczycielom składamy podziękowania za wsparcie,  dzięki któremu ci młodzi ludzie już na starcie wchodzą w życie zawodowe z bezcennym kapitałem wiedzy i umiejętności.  

 

Marzena Rutkowska-Kalisz

 

Zapraszamy do galerii foto

tre zostaa wydrukowana ze strony
http://www.irpoznan.com.pl/wiadomosc,wspaniala-siodemka.html