Wielki finał konkursu "Jakie znasz zawody?"

2015-05-21 00:00:00

Finał rozegrany zostanie w Warszawie

 

 

 

 

 

 

 

16 czerwca 2015 roku dowiemy si─Ö kto wygra┼é w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Jakie znasz zawody?"

W siedzibie Zwi─ůzku Rzemios┼éa Polskiego jury wybierze najlepsze prace plastyczne, fotograficzne i filmowe. Po eliminacjach regionalnych do fina┼éu zakwalifikowa┼éo si─Ö 36 rysunków, 31 prac fotograficznych oraz 19 filmów.

 A oto finali┼Ťci w poszczególnych etapach regionalnych. 

 

 

 

KONKURS „JAKIE ZNASZ ZAWODY?” - etap regionalny 2015

 

 IZBA RZEMIE┼ÜLNICZA I PRZEDSI─śBIORCZO┼ÜCI W BIA┼üYMSTOKU

 

 konkurs plastyczny

I miejsce – Amelia Wiszowata  - lat 7 – garncarz – Szko┼éa Podstawowa nr 47 w Bia┼éymstoku

II miejsce – Natalia Nierod – lat 6 – cukiernik – Przedszkole nr 3 w Sokó┼éka

III miejsce – Eryk Jan Pietrasz – lat 5 – mechanik pojazdów samochodowych – Przedszkole Samorz─ůdowe nr 58  w Bia┼éymstoku

 

konkurs fotograficzny

I miejsce – Iga Bo┼étromiuk – lat 9 – szklarz – Szko┼éa Podstawowa nr 34 w Bia┼éymstoku

II miejsce – nie przyznano

II miejsce – Maja Bo┼étromiuk – lat 7 – wiza┼╝ysta - Szko┼éa Podstawowa nr 34 w Bia┼éymstoku

 

 

KUJAWSKO - POMORSKA

IZBA RZEMIOS┼üA I PRZEDSI─śBIORCZO┼ÜCI W BYDGOSZCZY

 

 konkurs plastyczny

I miejsce – Nadia Gniadek – lat 4 – krawcowa – Przedszkole nr 80 w Bydgoszczy

II miejsce – Zuzanna Zmys┼éowska – 5 lat – krawcowa – Przedszkole Niepubliczne „Chatka Puchatka” w Osielsku

III miejsce – Antoni Skórski – 5 lat – m┼éynarz – Przedszkole Niepubliczne „Domek Je┼╝ozwierza” w Bydgoszczy

konkurs fotograficzny

I miejsce – Roksana Owsi┼äska – lat 12 – rymarz – Szko┼éa Podstawowa w G─Öbicach

II miejsce – Daria Kowalska – lat 8 – szewc – Szko┼éa Podstawowa w Kwieciszewie

II miejsce – Kinga Bednarz – lat 12 – piekarz - Szko┼éa Podstawowa w G─Öbicach

konkurs filmowy

I miejsce – Agnieszka W─ůsikowska – lat 15 – stolarz – Gimnazjum im. K.Wojty┼éy w Brzozie

 

POMORSKA IZBA RZEMIEŚLNICZA

MA┼üYCH I ┼ÜREDNICH PRZEDSI─śBIORSTW W GDA┼âSKU

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Zofia Pilarska – lat 4 – murarz - Przedszkole nr 32 w Gda┼äsku

II miejsce – Magdalena Marcinkiewicz -  lat 5 – modystka – Przedszkole nr 32 w Gda┼äsku

III miejsce – Maja G┼éuchowska – lat 5 – florystka - Przedszkole nr 32 w Gda┼äsku

 

 

IZBA RZEMIOS┼üA I PRZEDSI─śBIORCZO┼ÜCI W LUBLINIE

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Adam Larwa – lat 5 – kominiarz – Samorz─ůdowe Przedszkole w Bi┼égoraju

II miejsce – Zuzanna Zielonka – lat 4 – stolarz – Akademia Poziomkowa Przedszkole Niepubliczne w Lublinie

III miejsce – Mateusz Kloc – lat 5 – kowal – Przedszkole Miejskie nr 4 w Lubartowie

 

konkurs fotograficzny

I miejsce – Matylda R─Öbacz – lat 8 – cholewkarz – Szko┼éa Podstawowa nr 1 w Bi┼égoraju

II miejsce – Oktawia  Bantoszek – lat 7 – krawiec – PSP z OI w Janowie Lubelskim

III miejsce – Damian Falandysz – lat 9 – betoniarz – Szko┼éa Podstawowa nr 1 w Bi┼égoraju

 

konkurs filmowy

I miejsce – Karol Wirtek – lat 15 – mechanik pojazdów samochodowych – Gimnazjum Rzemie┼Ťlnicze w Bia┼éej Podlasce

II miejsce – Eryk Niewiadomski – lat 15 - mechanik pojazdów samochodowych – Gimnazjum w Obszy

III miejsce – Piotr ┼üotysz – 16 - mechanik pojazdów samochodowych – Gimnazjum w Obszy

 

IZBA RZEMIEŚLNICZA W KALISZU

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Natalia Musisz – lat lat 6 – fryzjer – Zespó┼é Szkó┼é w Iwanowicach – oddzia┼é przedszkolny

II miejsce – Maja Górecka – lat 6 – kucharz – Szko┼éa Podstawowa w Trzebiniu

III miejsce – Alan Mazur – lat 7 – murarz – Przedszkole nr 6 w Ostrzeszowie

 

konkurs fotograficzny

I miejsce – Micha┼é Rogacki – lat 13 – hafciarka – Szko┼éa Podstawowa w Stawiszynie

II miejsce – Ma┼égorzata ┼üaska – lat 10 – stolarz – Zespó┼é Szkól w Iwanowicach

III miejsce –Mi┼éosz Janowski – lat 13 – kosmetyczka – Szko┼éa Podstawowa w Stawiszynie

 

konkurs filmowy

I miejsce – Agnieszka Matysiak – lat 15 – krawcowa – Gimnazjum w Witaszycach

II miejsce – Ilona Zmys┼éowska – lat 13 – organomistrz – Zespó┼é Gimnazjum i Zasadnicza Szko┼éa Zawodowa w Kobylinie

III miejsce – Zuzanna Fr─ůckowiak – lat 14 – ┼Ťlusarz – Zespó┼é Gimnazjum i Zasadnicza Szko┼éa Zawodowa w Kobylinie

 

IZBA RZEMIEŚLNICZA ORAZ MAŁEJ I ŚREDNIEJ

PRZEDSI─śBIORCZO┼ÜCI W KATOWICACH

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Agata J─Ödrzej – lat 6 – groomer – Miejskie Przedszkole nr 20 w Katowicach

II miejsce – Bartosz Kami┼äski – lat 6 – kominiarz – Miejskie Przedszkole nr 82 w Katowicach 

III miejsce – Franciszek Myszor – lat 4 – piekarz – Gminne Przedszkole w Gostyni

 

konkurs fotograficzny

I miejsce – Aleksandra Kopica – lat 12 – kucharz – Szko┼éa Podstawowa nr 16 Bytomiu

II miejsce – Zuzanna Bednorz – lat 10 – ┼Ťlusarz – Zespó┼é Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Katowicach

II miejsce – Lena Hachu┼éa – lat 9 – brukarz – Szko┼éa Podstawowa nr 2 w Katowicach

 

IZBA RZEMIEŚLNICZA W ŁODZI

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Nadia Gasicka – lat 6 – baca – Publiczna Szko┼éa Podstawowa w Lipniku

II miejsce – Maria Szewczyk – lat 5 – modystka – Przedszkole w Godzianowie

III miejsce – Julia K─Öb┼éowska – lat 4 – kucharz – Centrum „Pingwinek” w ┼üodzi

 

konkurs fotograficzny

I miejsce – Inga Garyga – lat 13 – fotograf – Szko┼éa Podstawowa w Teklinowie

II miejsce – Monika ┼Üwi─ůtek – lat 11 – mechanik samochodowy – Szko┼éa Podstawowa nr 5 w ┼üasku

III miejsce – Zuzanna Kosieradzka – lat 11 – operator urz─ůdze┼ä i maszyn odlewniczych – Szko┼éa Podstawowa w Bolimowie

 

konkurs filmowy

I miejsce – Natalia Janikula – lat 15 – wiza┼╝ystka/stylistka – Gimnazjum w Krzy┼╝anowie

II miejsce – Krzysztof Pawlak – lat 14 – cukiernik – MZS w Aleksandrowie ┼üódzkim

III miejsce – Dawid Cichanowski – lat 16 – lakiernik – Gimnazjum w Kleszczowie

 

IZBA RZEMIEŚLNICZA W OPOLU

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Jakub Zawadzki – lat 6 – mechanik pojazdów samochodowych – Przedszkole Publiczne w Dziewkowicach

II miejsce – Lena Smole┼ä – lat 6 – baca – Publiczne Przedszkole w Chró┼Ťcienicach

III miejsce – Marcin Mateja – lat 6 – piekarz – Przedszkolny Oddzia┼é Zamiejscowy w Warm─ůtowicach

 

konkurs fotograficzny

I miejsce – Julia Kura – lat 13 – mechanik pojazdów samochodowych – Publiczna Szko┼éa Podstawowa nr 2   w Zdzieszowicach                  

II miejsce – Brygida Roso┼é – lat 10 – stolarz – Publiczna Szko┼éa Podstawowa w ┼╗yrowie

III miejsce – Szymon Kura – lat 11 – cukiernik - Publiczna Szko┼éa Podstawowa nr 2 w Zdzieszowicach

oraz Damian Chucherko – lat 12 – stra┼╝ak - Publiczna Szko┼éa Podstawowa w ┼╗yrowie

 

WIELKOPOLSKA IZBA RZEMIEŚLNICZA W POZNANIU

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Nina Gatka – fryzjer – lat 6 – Przedszkole Samorz─ůdowe nr 8 w Turku

II miejsce – Maksymilian Solis – baca – lat 6Oddzia┼é Przedszkolny przy Salezja┼äskiej Szkole Podstawowej im. Jana Paw┼éa II    w Pile     

III miejsce – Miko┼éaj Lewandowski – cukiernik – lat 7Oddzia┼é Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 9 z oddzia┼éami   integracyjnymi w Koninie                 

                    

konkurs fotograficzny

I miejsce – Ewa Wo┼║niak – wulkanizator – lat 11 – Niepubliczna Szko┼éa Podstawowa w Strzy┼╝ewie

II miejsce – Zofia Fo┼éda – fryzjer – lat 12 – Szko┼éa Podstawowa nr 9 w Koninie

III miejsce – Kacper Musielak – piekarz – lat 6 – ZSSiG w Paw┼éowicach

 

konkurs filmowy

I miejsce – Kamila Ma─çkowiak – baca – lat 13 - Gimnazjum Stare Oborzyska

II miejsce – Jakub Sierakowski – podkuwacz koni – lat 15 - Zespó┼é Szkó┼é w Margoninie

III miejsce – Martyna Rutkowska –krawiec - lat 15 - Zespó┼é Szkó┼é w Margoninie

 

 

                                           IZBA RZEMIE┼ÜLNICZA MA┼üEJ I ┼ÜREDNIEJ

                                              PRZEDSI─śBIORCZO┼ÜCI W SZCZECINIE

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Aleksandra Matuszewska – lat 5 – zegarmistrz – Publiczne Przedszkole „Promy S┼éo┼äca” w Dziwnowie

II miejsce – Maja Dziurleja – lat 4 – krawcowa – Przedszkole Publiczne nr 37 w Szczecinie

III miejsce – Anastazja Lach – lat 6 – cukiernik – Przedszkole nr 22 w Koszalinie

 

konkurs fotograficzny

I miejsce – Wiktoria Madali┼äska – lat 13 – fryzjer – Szko┼éa Podstawowa w Lejkowie

II miejsce – Piotr Cyrulewski – lat 7 – groomer – Szko┼éa Podstawowa nr 47 w Szczecinie

 

konkurs filmowy

I miejsce – Tomasz Borowski – lat 15 – stolarz – Gimnazjum nr 18 w Szczecinie

II miejsce – Aleksandra Mas┼éowska – lat 15 – groomer – Publiczne Gimnazjum w Trzebiatowie

 

MAZOWIECKA IZBA RZEMIOS┼üA I PRZEDSI─śBIORCZO┼ÜCI W WARSZAWIE

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Magdalena Grzeszczyk – lat 5,5 – fotograf – Przedszkole nr 218 w Warszawie

II miejsce – Ma┼égorzata Ofczaeska – lat 5 – florysta – Przedszkole nr 320 w Warszawie

III miejsce – Antonina Lesiak-Samoraj – lat 5 – obuwnik – Przedszkole Specjalne nr 245 dla Dzieci S┼éabowidz─ůcych w   Warszawie

                     

konkurs fotograficzny

I miejsce – ┼üukasz ┼╗yra – lat 11 – dekarz – Zespó┼é Szkolno-Przedszkolny w Warszawie 

II miejsce – Gabriela Po┼Ťwiata – lat 12 – szewc – Spo┼éeczna Szko┼éa Podstawowa nr 35 w Legionowie

III miejsce – Maja Wiater – lat 12 – spawacz – Szko┼éa Podstawowa nr 141 w Warszawie

 

konkurs filmowy

I miejsce – Julia Walawko – lat 14 – dekarz – Gimnazjum nr 104 w Warszawie

II miejsce – Kalina Pszona – lat 13 – kosmetyczka/manicurzystka – Gimnazjum nr 104 w Warszawie

III miejsce – Franek Skorupka – lat 15 – fryzjer – Gimnazjum nr 104 w Warszawie

 

 IZBA RZEMIE┼ÜLNICZA I PRZEDSI─śBIORCZO┼ÜCI W ZIELONEJ GÓRZE

 

konkurs plastyczny

I miejsce – Zofia Mleczko – lat 6 – fryzjer - Publiczne Przedszkole nr 11 w Nowej Soli

II miejsce – Wiktoria Rajman – lat 6 – kucharz - Publiczne Przedszkole nr 3 w ┼Üwiebodzinie

III miejsce – Lena Porianda – lat 4 –  budowniczy - Publiczne Przedszkole nr 3 w ┼Üwiebodzinie

 

konkurs fotograficzny

I miejsce – Szymon Hnat – lat 10 –stolarz -  Zespó┼é Szkó┼é Publiczna Szko┼éa Podstawowa w Otyniu

II miejsce – Maja Mroczek – lat 12 – fryzjer -  Szko┼éa Podstawowa nr 8 w Nowej Soli

III miejsce – Amelia Kiersnowska – 10 lat – elektryk/fryzjer - Szko┼éa Podstawowa nr 2 w ┼Üwiebodzinie

 

konkurs filmowy

I miejsce – Weronika Badaczewska – lat 15 – elektryk - Publiczne Gimnazjum nr 1 w ┼Üwiebodzin

 

Katarzyna Rusin-Smolińska

 

Prasa o konkursie 

http://powiatjanowski.pl/podglad_newsa_n_4018.html

http://www.gazetabilgoraj.pl/z-nowej-gazety/ps-33410-rosna-mlodzi-rzemieslnicy/





treťŠ zosta│a wydrukowana ze strony
http://www.irpoznan.com.pl/wiadomosc,wielki-final-konkursu-jakie-znasz-zawody-.html