Uwaga najemcy miejskich lokali

04 Listopad 2020, wyświetleń: 811,

Poznańscy przedsiębiorcy


Obniżka czynszu dla najbardziej poszkodowanych branż
 
Odpowiadając na potrzeby przedsiębiorców, ZKZL obniża stawki czynszów najemcom miejskich lokali użytkowych od 17 października, czyli od daty wprowadzenia czerwonej strefy w Poznaniu, do końca 2020 roku. O obniżenie czynszu o 50% mogą wnioskować podmioty gospodarcze, które zostały objęte zakazem prowadzenia działalności na podstawie wprowadzonych ustaw lub rozporządzeń.
 
Obniżka będzie obejmować między innymi kluby fitness, siłownie czy kluby muzyczne. Branże gastronomiczna i turystyczna, w tym biura podróży, będą mogły wnioskować o obniżenie czynszu o 25%. 
 
O wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy wykażą spadek przychodów o 25% w stosunku do miesiąca poprzedzającego wprowadzenie nowych obostrzeń lub spadek przychodów w październiku 2020 w stosunku do października ubiegłego roku. Pomoc nie będzie obejmować najemców, których nie dotyczą nowe obostrzenia związane z wprowadzeniem w Poznaniu strefy czerwonej lub którzy nie odnotowali spadków obrotów w wyżej wymienionych okresach.
 
Prosimy o wypełnienie wniosku online znajdującego się poniżej. Wniosek będzie rozpatrywany zgodnie z Regulaminem w sprawie wprowadzenia szczególnych instrumentów w umowach najmu lokali użytkowych w związku z ustanowieniem określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w wyniku wystąpienia stanu epidemii wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 oraz wzoru i trybu rozpatrywania wniosków. Pełna treść regulaminu znajduje się pod wnioskiem.
 
Osoby, które nie mogą wypełnić formularza znajdującego się poniżej mogą wysłać maila na adres obsluga.klienta@zkzl.poznan.pl z prośbą o wysłanie wniosku. Wniosek zostanie wysłany w formie elektronicznej lub drukowanej na podany adres mailowy lub korespondencyjny.
 
Regulamin do pobrania – REGULAMIN
 

Ankieta