Szczepienia - co może pracodawca?

05 Październik 2021, wyświetleń: 531,

„Środowe poranki z prawem pracy i HR”


Szczepienia pracowników – co wolno, a czego nie wolno pracodawcy?
Podczas spotkania omówimy… zdaje się, że nie omówimy nowej regulacji wprost pozwalającej pracodawcy na sprawdzenie, czy pracownik poddał się szczepieniu przeciwko COVID-19 (choć, kto wie, ustawodawca nie raz już nas zaskoczył).
Porozmawiamy z pewnością o kwestiach „palących” dla pracodawców, w tym o tym:
  • czy możemy pracownika zobowiązać do poddania się szczepieniu,
  • czy możemy pracownika zobowiązać do przekazania nam informacji, czy jest już zaszczepiony,
  • czy możemy uzależnić zatrudnienie pracownika od zaszczepienia się,
  • czy fakt zaszczepienia się bądź nie może stanowić podstawę dla różnego traktowania pracowników,
  • czy możemy stosować zachęty i jakie, by skłonić pracowników do szczepienia.
Mamy o czym rozmawiać.  Serdecznie zapraszamy.
Szkolenie poprowadzi Mec. Anna Kamińska w ramach cyklu „Środowe poranki z prawem pracy i HR”, które odbędzie się w dniu 20 października 2021 r. o godzinach 09:00-10:00.
Szkolenie przeprowadzone zostanie w formule online za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Po kliknięciu przycisku „Zapisz się!” zostaną Państwo przeniesieni na stronę webinarium, która umożliwi rejestrację uczestników.
Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszym zarejestrowaniu. O udziale w webinarium decyduje kolejność zgłoszeń, przy czym zgłosić mogą się maksymalnie 2 osoby z jednej firmy. Kancelaria zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia (potwierdzeniem zaakceptowania zgłoszenia będzie wysłany przez Kancelarię, najpóźniej w dniu poprzedzającym wydarzenie, link umożliwiający uczestnictwo w webinarium).
W celu zarejestrowania się na wydarzenie kliknij przycisk ZAPISZ SIĘ!
Zasady przetwarzania danych osobowych przez Kancelarię będącą administratorem danych osobowych uczestników webinarium przedstawione są TUTAJ, a polityka prywatności dostępna jest TUTAJ. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed rejestracją na wydarzenie.

Ankieta