Świetna propozycja dla gimnazjalistów

29 Marzec 2016, wyświetleń: 3148,

Szacun dla zawodowców - zapraszamy!


 

 

 

 

 

 

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w imprezie „Szacun dla zawodowców”, która odbędzie się w dniu 1 kwietnia w godzinach od 11:00 do 15:00 na terenie Hali Arena w Poznaniu.

 

Impreza dedykowana jest do gimnazjalistów, ich rodziców oraz pedagogów i ma na celu poznanie zawodów oraz zachęcenie do podjęcia nauki w szkołach zawodowych, m.in. poprzez szerzenie świadomości, iż wykształcenie zawodowe i techniczne ułatwia start na rynku pracy. Imprezie tej towarzyszyć będzie moc atrakcji – prezentacja na żywo poszczególnych zawodów, możliwość spróbowania wykonania poszczególnych czynności typowych dla zawodu, gry i konkursy, a na koniec koncert!

 

Link do programu "Teleskop" - "Zawodówki szansą na pewną pracę" - zaproszenie na imprezę "Szacun dla zawodowców"

 

Na scenie hali zlokalizowane będzie 14 wysp, gdzie prezentowane będą zawody z poszczególnych branż, m.in. budownictwo i instalacje, drewno, usługi, elektronika i energetyka elektryczna, mechanika i mechatronika, analiza chemiczna i gastronomia, handel, turystyka i reklama, ekonomia i administracja, środowisko, poligrafia i fotografia, transport.

 

Specjalne miejsca zostały zarezerwowane również dla Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Centrum Doradztwa Zawodowego w Poznaniu oraz Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.   Na stoisku WIR w Poznaniu oferujemy możliwość zapoznania się z zawodami, w których prowadzona jest nauka poprzez prezentację na żywo zawodu kucharz, który będzie przyrządzał smaczne potrawy, zawodów stolarz, tapicer i krawiec, które zostaną zaprezentowane poprzez wystawę wybranych wyrobów wykonanych z wielkim mistrzostwem, pokazującym kunszt pracy mistrzów-rzemieślników, oraz zawodów mniej popularnych, artystycznych, również bardzo potrzebnych, takich jak rzeźbiarz w drewnie, witrażownik i hafciarka.

 

Zapoznanie się z całą gamą zawodów możliwych do zdobycia w rzemiośle będzie możliwe poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej, pobranie folderów opisujących zawody i specyfikę ich kształcenia.

 

Na stoisku będą obecni przedstawiciele Izby oraz rzemieślnicy, którzy udzielą wszelkich niezbędnych informacji z zakresu form przygotowania zawodowego, zasad i warunków odbywania przygotowania zawodowego, a także przepisów określających podstawę prawną do zatrudniania i szkolenia młodocianych.

Zapraszamy!  Wstęp jest bezpłatny.

 

Link do strony Szacun dla zawodowców

 

Iwona Derda
Tagi powiązane z wiadomością:
gimnazjaliści, szkolnictwo zawodowe


Podobne tematy dla tagów: gimnazjaliści,szkolnictwo zawodowe,

Zapraszamy na Targi Edukacyjne
Targi Edukacyjne
Z myślą o potencjalnych uczniach
Targi Edukacyjne 15-17.03.2013
Targi Edukacyjne 15-17.03.2013
XI Rawickie Targi Edukacyjne oraz Targi Pracy.
Spotkanie oświatowe
XIII Targi Edukacyjne
Targi Edukacyjne rozpoczęte!
Nowy Rok, nowe zadania...
Rzemiosło na XV Targach Edukacyjnych
Co nas czeka w oświacie zawodowej

Ankieta