Punkt Europe Direct - OTWARCIE

10 Grudzień 2021, wyświetleń: 391,

„Przyszłość UE oczami kobiet”


9 grudnia br. w siedzibie Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu odbyło się spotkanie „Przyszłość UE oczami kobiet”, w ramach którego nastąpiło oficjalne otwarcie EUROPE DIRECT Poznań połączone z debatą w ramach  Konferencji w sprawie przyszłości Europy. EUROPE DIRECT Poznań prowadzony jest przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą od 1 stycznia 2009 roku. To właśnie nasza instytucja wygrała konkurs na stworzenie takiego punktu. W styczniu 2013 r. zmieniliśmy nazwę na Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Poznań a wraz z kolejną edycją 2021 – 25 na EUROPE DIRECT Poznań.
Zadaniem EUROPE DIRECT Poznań jest informowanie o Unii Europejskiej, edukacja europejska (prawodawstwo, polityki, prawa obywateli UE, możliwości finansowania z programów unijnych np. pozyskiwania dotacji) oraz promocja Unii Europejskiej.
Konsultanci EUROPE DIRECT Poznań zapewniają fachowe i bezpłatne usługi informacyjne. Każdy może przyjść, zadzwonić, czy napisać, aby zadać pytanie, zasięgnąć rady lub wyrazić swoją opinię na temat Unii. EUROPE DIRECT Poznań jest  czynny od poniedziałku do piątku w godz. 09.00-15.00.
EUROPE DIRECT Poznań organizuje:
• lekcje europejskie dbając o to, aby wiedza o UE dotarła do wszystkich potrzebujących,
• seminaria, konferencje, szkolenia,
• imprezy plenerowe o tematyce europejskiej,
• stoiska informacyjno-konsultacyjne na rozmaitych eventach (np. targach, lokalnych uroczystościach), podczas których nasi konsultanci odpowiadają na pytania, rozdają publikacje, prowadzą quizy wiedzy o UE
Ponadto EUROPE DIRECT Poznań obejmuje patronat nad różnego rodzaju przedsięwzięciami europejskimi w całym regionie Wielkopolski, redaguje materiały informacyjno-promocyjne oraz dystrybuuje wśród zainteresowanych publikacje pochodzące wydawane przez instytucje unijne.
Celem EUROPE DIRECT Poznań jest promowanie idei świadomego i aktywnego społeczeństwa UE. Staramy się to robić poprzez: zbieranie opinii i sugestii od obywateli, zwiększanie świadomości społecznej, dialog społeczny.
EUROPE DIRECT Poznań swoje usługi kieruje do wszystkich zainteresowanych zagadnieniami Unii Europejskiej, zwłaszcza do:
• przedsiębiorców,
• nauczycieli i instytucji oświatowych,
• młodzieży i studentów,
• przedstawicieli samorządu terytorialnego,
• organizacji pozarządowych.
W siedzibie EUROPE DIRECT Poznań znajduje się czytelnia, w której dostępne są materiały i publikacje przekazywane przez instytucje europejskie.
Sieć punktów EUROPE DIRECT liczy ponad 430 punktów we wszystkich krajach członkowskich, w tym w Polsce – 23.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.europe-direct.poznan.pl/

 


Ankieta