Przyszłość należy do zawodowców

03 Listopad 2016, wyświetleń: 4272,

Porozumienie o współpracy między Izbą i Urzędem Miasta Poznania


 

 

 

 

 

 

W Sali Witrażowej Izby odbyło się dziś uroczyste parafowanie porozumienia o współpracy pomiędzy Urzędem Miasta w Poznaniu,  a naszą Izbą. Jego najważniejszym założeniem jest wspieranie rozwoju kształcenia zawodowego oraz podkreślenie roli naszej Izby jako reprezentanta środowiska rzemieślniczego.

 

Porozumienie określa obszary, w jakich w najbliższym czasie ma nastąpić zacieśnienie i intensyfikacja współpracy. Jak czytamy w dokumencie, wspólne działania mają dotyczyć podejmowania  działań na rzecz wspierania i rozwoju kształcenia zawodowego,  poprawę warunków podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej, wspólne promowanie rzemiosła i jego wyrobów, a także współdziałanie w pozyskiwaniu środków  i realizacji  projektów  programów finansowanych ze środków unijnych i budżetowych.

 

 

Porozumienie parafowali ze strony Izby – Prezes Jerzy Bartnik i Wiceprezes Stanisław Marczak  oraz reprezentujący Ratusz - Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania i Jędrzej Solarski Czwarty Zastępca Prezydenta.

 

…”Mój szacun dla zawodowców jest już bardzo dobrze znany poznaniakom. Dzisiaj szczególnie pochylamy się nad branżą cukierniczą, bo towarzyszą nam słodkie wypieki, ale pamiętajmy, że dobrymi rzemieślnikami Poznań i Wielkopolska stoją w wielu dziedzinach. Dbamy i będziemy dbać o to, by młodzi ludzie mieli jak najlepsze warunki do nauki rozmaitych profesji, zdobycia pracy, a jeśli zechcą, także do dalszego kształcenia”… – mówił Mariusz Wiśniewski

 

 

Przyszłość należy do zawodowców. Właśnie tych, których na chłonnym rynek pracy przygotowuje rzemiosło. W naszej Izbie kształci się więcej młodych ludzi niż w sześciu ościennych województwach mówił podsumowując spotkanie Prezes Jerzy Bartnik.

Wybór konkretnego zawodu i podjęcie w nim nauki – jak to się mówi fachu -   jest synonimem wielkopolskiego, racjonalnego podejścia do wykształcenia i przyszłej kariery zawodowej.

 

Mamy nadzieję, że parafowane dziś porozumienie w sposób istotny przyczyni się do rozwoju kształcenia zawodowego i  dalszej współpracy dla dobra Miasta oraz Rzemiosła.

 

Uroczystość odbyła się w czasie wręczenia certyfikatów dla producentów najsłodszego symbolu miasta i rzemieślniczej jakości.  Certyfikat otrzymało ponad 110 firm produkujących rogale świętomarcińskie.  

 

Marzena Rutkowska-Kalisz

-.      

 

 

 

 






Ankieta

Sfinansowanie dostosowania strony www do wymogów dostępności WCAG 2.1 AA ze środków NIW

Baner dofinaoswanie strony