PIŁA „Najlepsi z najlepszych w rzemiośle 2014”

16 Marzec 2015, wyświetleń: 7088,

Uroczysta Gala w Pile 15 marca 2015


 

 

 

 

 

 

 

 

Pod takim hasłem 15 marca  w  Pile odbyła się Gala wręczenia nagród i dyplomów dla rzemieślników. To pierwsza z czterech zaplanowanych uroczystości, które mają uhonorować społecznie odpowiedzialnych rzemieślników , a także osoby najlepiej przygotowane do egzaminów mistrzowskich i czeladniczych. 
W pilskiej Gali wzięli udział : Prezes Jerzy Bartnik, wiceprezes Karol  Pufal, władze samorządowe regonu pilskiego ze starostami i burmistrzami na czele, starsi cechów, dyrektorzy wielu szkół ponadgimnazjalnych i przedstawiciele instytucji współpracujących z rzemiosłem, oraz rodziny i bliscy uhonorowanych rzemieślników.  Prowadzący Galę  Dyrektor Tomasz Wika odczytał specjalny list gratulacyjny jaki do zgromadzonych wystosował Piotr Głowski  Prezydent Piły.
Zanim nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów zgromadzeni mieli okazję dowiedzieć się czym jest CSR.  Okazało się , że obcobrzmiące hasło w praktyce wcale nie jest tak obce. Od pokoleń rzemieślnicy starają się przecież działać na rzecz lokalnych społeczności,  wspierają różne inicjatywy , prowadzą działalność dobroczynną…  Ale niemal wszyscy mają jedną  wadę – z resztą nie wiadomo czy można nazwać to wadą – są zdecydowanie zbyt skromni! Podkreślał to wczoraj w swoim wystąpieniu Norbert Napieraj prezes Zarządu Fundacji PolandSkills Olimpiada Zawodowa. Przedstawiając ideę organizowania olimpiad zawodowych zaznaczał, że polscy rzemieślnicy ze swoimi umiejętnościami z  pewnością doskonale sobie poradzą w czasie międzynarodowych zmagań World Skills. 
Dr Anna Świdurska w swojej prezentacji przedstawiła dobre rzemieślnicze praktyki. Wiele mówiła o procesie kształcenia i umiejętnego łączenia tradycji rzemiosła z wymogami współczesnego przedsiębiorstwa.  
Dyrektor Tomasz Wika tłumacząc czym jest  Projekt „SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNE RZEMIOSŁO”, w ramach którego zorganizowano pilską uroczystość wiele mówił na temat inicjatyw podejmowanych w Wielkopolsce. Inicjatyw, które nie tylko promują  kształcenie zawodowe i  ściślejszą współpracę cechów z władzami samorządowymi odpowiedzialnymi za oświatę ale przede wszystkim zachęcają młodych ludzi do zainteresowania się nauką zawodu. Gry terenowe zorganizowane w pięciu miastach, czy też gra multimedialna promująca zawody rzemieślnicze okazały się strzałem w dziesiątkę. Takie pozytywne oceny wystawili najważniejsi jurorzy – młodzież! Być może wśród nich są przyszli laureaci rzemieślniczych konkursów i społecznie odpowiedzialni przedsiębiorcy….
Wręczenie nagród i dyplomów było kulminacyjnym momentem uroczystej Gali. 
 Laureatami Konkursy „Społecznie Odpowiedzialny Rzemieślnik” w regionie pilskim zostali:
 
 
Kazimierz Żądło z Cechu  Rzemiosł Różnych w Chodzieży
 
Jerzy Chodzyński z Cechu Rzemiosł Różnych w Czarnkowie                                                                      
Janusz Dudek z Cechu Rzemiosł Różnych w Pile
 
Jan Wojciech Kapela z Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Rogoźnie
 
Leszek Stolarski z Cechu Rzemiosł Różnych w Trzciance   
 
Zdzisław Mruk z Cechu  Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Wągrowcu
 
Roman Nawrot i Adam Nawrot z Cechu Rzemiosł Różnych we Wronkach  
 
Franciszek Tomke z Cechu  Rzemiosł Różnych w Złotowie  
 
 
 
Prezes Jerzy Bartnik, który wręczał statuetki w asyście Wiceprezesa Karola Pufala serdecznie gratulował laureatom. Podkreslał , że ich działania mają kapitalne znaczenie dla rozwoju lokalnych społeczności, promują takie prawdziwie obywatelskie postawy przedsiębiorcy który, chroni swoich pracowników, chroni środowisko naturalne i ma ogromny szacunek dla swoich klientów. Tacy rzemieślnicy stanowią przykład dla innych firm. Nic tak przecież nie uczy jak dobry przykład sąsiada przedsiębiorcy, który odniósł nie tylko sukces finansowy ale zbudował prestiż szanowanej i lubianej przez klientów firmy! 
 
Następnie uhonorowano najlepszych  mistrzów i czeladników. To ci rzemieślnicy, którzy swoje egzaminy mistrzowskie i czeladnicze  zdali na celująco i bardzo dobrze. Z dumą będą mogli pokazywać swoje dyplomy i świadectwa -  potwierdzili swoje najwyższe kwalifikacje zawodowe. 
Podziękowania za trud wykształcenia tak znakomitych specjalistów odebrali również ich mistrzowie szkolący oraz pracodawcy.  
 
 
Uroczystą Galę zorganizowano w ramach Projektu
„SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNE RZEMIOSŁO”.
Projekt jest realizowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Podobne uroczystości odbędą się jeszcze w Koninie, w Lesznie i w Poznaniu. 
                                                                        
  
Marzena Rutkowska-Kalisz
                                                                          
 
 
 
 



Tagi powiązane z wiadomością:
Konkurs "Społecznie odpowiedzialny rzemieślnik"


Podobne tematy dla tagów: Konkurs "Społecznie odpowiedzialny rzemieślnik",

Konkurs "Społecznie odpowiedzialny rzemieślnik"

Ankieta

Sfinansowanie dostosowania strony www do wymogów dostępności WCAG 2.1 AA ze środków NIW

Baner dofinaoswanie strony