Ministerstwo Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach umowy bliźniaczej “Wsparcie MSP we wdrażaniu dyrektyw nowego i globalnego podejścia”pragną zaprosić małe i średnie przedsiębio" />
Ministerstwo Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach umowy bliźniaczej “Wsparcie MSP we wdrażaniu dyrektyw nowego i globalnego podejścia”pragną zaprosić małe i średnie przedsiębio" />
 

Oznakowanie CE – zaproszenie na bezpłatne seminaria dla przedsiębiorców

24 Kwiecień 2007, wyświetleń: 3124,

Ministerstwo Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach umowy bliźniaczej “Wsparcie MSP we wdrażaniu dyrektyw nowego i globalnego podejścia”pragną zaprosić małe i średnie przedsiębiorstwa (producentów i importerów) planujących umieścić swoje wyroby na Jednolitym Rynku Unii Europejskiej na bezpłatne seminaria i warsztaty mające na celu podniesienie świadomości na temat nowego podejścia, zatytułowane: „Oznakowanie CE paszportem do polskiego i europejskiego rynku”.


Co to są dyrektywy nowego podejścia i czym jest oznakowanie CE ?
 
Dyrektywy nowego podejścia są europejskimi aktami prawnymi, określającymi minimalne i obowiązkowe wymagania bezpieczeństwa dla różnych grup wyrobów, które należy spełnić przed ich wprowadzeniem do obrotu i oddaniem do użytku na Jednolitym Rynku Europejskim (jego częścią jest również rynek polski). Spełnienie przez wyroby wymogów określonych w dotyczących ich dyrektywach upoważnia do naniesienia na takie wyroby oznakowania CE. Odpowiedzialność za wprowadzenie do obrotu wyrobu spełniającego zasadnicze wymagania bezpieczeństwa spoczywa na jego wytwórcy.
 
Dlaczego warto wziąć udział w seminariach i warsztatach?
 
Uczestnictwo w seminariach i warsztatach to dla przedsiębiorców niepowtarzalna okazja do zdobycia wiedzy na temat wymagań prawnych dla wyrobów noszących znak CE, sposobu, w jaki wymagania te należy spełnić na etapie projektowania i produkcji wyrobu, sposobu przygotowania niezbędnej dokumentacji, przeprowadzania procedury oceny zgodności wyrobu, itp. Seminaria będą prowadzone przez międzynarodowych ekspertów działających w tej dziedzinie od wielu lat, a uczestnictwo w nich jest dla przedsiębiorców nieodpłatne.
 
Gdzie i kiedy odbędą się seminaria?
 
Seminaria organizowane będą w 7 miastach w Polsce w następujących miejscach i terminach:
 
• Łódź             - 10.05.2007  - Izba Rzemieślnicza w Łodzi, ul. Moniuszki 8
• Warszawa     - 11.05.2007    - Ministerstwo Gospodarki, Plac Trzech Krzyży 3/5
• Katowice      - 15.05.2007  - Park Hotel Diament, ul. Wita Stwosza 37
• Kraków        - 16.05.2007   - Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Rajska 1
• Sopot                        - 24.05.2007   - Urząd Miasta Sopotu, ul. Kościuszki 25/27
• Wrocław       - 29.05.2007   - Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, ul. Smoluchowskiego 48
• Poznań          - 30.05.2007   - Instytut Ochrony Roślin, ul. Miczurina 20 (wejście od ulicy Grunwaldzkiej)
 
 
Gdzie przesłać zgłoszenie?
 
Przedsiębiorstwa zainteresowane wzięciem udziału w seminariach proszone są o przesłanie zgłoszeń, ze wskazaniem miejsca seminarium na adres: dominika_wieczorek@parp.gov.pl.
 
Więcej informacji na temat projektu wraz z jego szczegółowym programem można znaleźć na stronie internetowej: http://www.parp.gov.pl – oznakowanie CE.
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w seminariach.





Ankieta

Sfinansowanie dostosowania strony www do wymogów dostępności WCAG 2.1 AA ze środków NIW

Baner dofinaoswanie strony