Narada w Izbie

12 Luty 2014, wyświetleń: 3824,

6 lutego 2014


 

 

 

 

 

6 lutego w Izbie odbyło się SPOTKANIE STARSZYCH CECHÓW I KIEROWNIKÓW BIUR CECHÓW.  Poświęcone było tematyce oświatowej oraz  przedstawieniu projektów już realizowanych przez Izbę , bądź tych, które właśnie się rozpoczęły.

Na wstępie Dyrektor Tomasz Wika powitał zebranych i przedstawił  w krótkiej prezentacji najważniejsze wydarzenia ubiegłego roku, a szczególny nacisk kładąc na te imprezy , które promują naukę zawodu w rzemiośle i promują rzemiosło jako takie.

Podsumowaniem zakończonej sesji egzaminacyjnej 2013 roku zajęła się Hanna Ratajczak, a Iwona Derda przedstawiła najważniejsze zagadnienia omawiane w trakcie Ogólnopolskiej Narady Oświatowej.  Podsumowała tez stan prac nad opracowaniem Krajowego Systemu Kwalifikacji Zawodowych.

Z kolei Iwona Wojciechowska Pełnomocnik Izby w Koninie  przedstawiła nowe instrumenty rynku pracy, a ściślej zmiany w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Magdalena Najdzion  mówiła o nowościach wspomagających proces kształcenia i  egzaminowania  zawodowego . Przedstawiła nową ofertę Wydawnictwa Szkolonego i Pedagogicznego, a także zasoby KOWEZIU z zakresu szkolnictwa i doradztwa zawodowego.

W drugiej części spotkania Magdalena Białas podsumowała działania związane z utrzymaniem przez Związek Rzemiosła Polskiego statusu organizacji reprezentatywnej w Komisji Trójstronnej . To bardzo ważny przejaw uczestnictwa naszego środowiska w dialogu społecznym.  

W trzeciej części obrad Bogumiła Frąckowiak omówiła projekty realizowane przez Izbę.  Omówiła dwa już realizowane - Projekt komputerowy „Zdam bo znam” – realizowany w Poznaniu, Gnieźnie i Wągrowcu. Uczestnikami mogą być osoby w wieku od 18 – 80 lat, które nie korzystały  do tej pory  z komputera. Przedstawiła też prace związane z kontynuacją Projektu realizowanego w ramach Programu Leonardo da Vinci, a dotyczącego wyjazdu kolejnych uczniów z Poznania, Leszna i Gniezna na 3- tygodniowe staże do Centrów Kształcenia  w Niemczech.

Ale najważniejszym punktem wystąpienia  Bogumiły Frąckowiak było niewątpliwie zaprezentowanie nowego projektu, który ruszył w Izbie od stycznia tego roku. Projekt „Społecznie odpowiedzialne rzemiosło” ma przede wszystkim promować prospołeczne postawy rzemieślników, którzy czynnie włączają się w życie swoich miejscowości. W ramach tego projektu przewidziano organizacje wielu bardzo spektakularnych akcji, które nie tylko ożywią lokalne społeczności ale także zaprezentują aktywność ludzi rzemiosła.

Bogumiła Frąckowiak mówiła także o  nowej, unijnej  perspektywie finansowej dla przedsiębiorców a także o zbliżających się wyborach do Europarlamentu.

Zapraszamy do galerii foto

 






Podobne tematy dla tagów: starsi cechów,narada oświatowa,spotkanie,szkolnictwo zawodowe,usprawnienie,

Spotkanie oświatowe
Narada przed Spotkaniem kolędowo- noworocznym
Nowy Rok, nowe zadania...
Rozpoczęły się spotkania regionalne
Spotkanie Starszych Cechów
Obradowali starsi i kierownicy biur cechów
Certyfikaty dla młodych stolarzy
XIII Targi Edukacyjne
Targi Edukacyjne rozpoczęte!
Rzemiosło na XV Targach Edukacyjnych
Co nas czeka w oświacie zawodowej

Ankieta

Sfinansowanie dostosowania strony www do wymogów dostępności WCAG 2.1 AA ze środków NIW

Baner dofinaoswanie strony