Najlepsi specjali┼Ťci od BHP

2017-04-12 00:00:00

XVII edycja Konkursu wiedzy o zasadach bezpiecze┼ästwa i higieny pracy dla uczni├│w z zak┼éad├│w rzemie┼Ťlniczych ÔÇ×Bezpiecznie od startuÔÇŁ.

 

 

 

 

 

 

 

 

We wtorek, 11 kwietnia  w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemie┼Ťlniczej w Poznaniu odby┼éa si─Ö XVII edycja etapu regionalnego Konkursu wiedzy o zasadach bezpiecze┼ästwa i higieny pracy dla uczniów z zak┼éadów rzemie┼Ťlniczych „Bezpiecznie od startu”.

 

Konkurs jest wspóln─ů inicjatyw─ů Pa┼ästwowej Inspekcji Pracy i Zwi─ůzku Rzemios┼éa Polskiego, którego celem jest upowszechnienie w┼Ťród pracowników m┼éodocianych wiedzy dotycz─ůcej ich praw i obowi─ůzków oraz zagro┼╝e┼ä wypadkowych i chorobowych, które mog─ů wyst─ůpi─ç w miejscu pracy.

 

Konkurs przebiega w dwóch etapach: regionalnym i ogólnokrajowym. Organizatorami konkursu na etapie regionalnym s─ů: Wielkopolska Izba Rzemie┼Ťlnicza w Poznaniu oraz Okr─Ögowy Inspektorat Pracy w Poznaniu, przy wspó┼épracy Kuratorium O┼Ťwiaty w Poznaniu.

 

W konkursie wzi─Ö┼éo udzia┼é 32 uczniów z 10 wielkopolskich szkó┼é:

 

1.     Centrum Kszta┼écenia Zawodowego i Ustawicznego w Z┼éotowie

2.     Zespó┼é Szkó┼é w Nowym Mie┼Ťcie nad Wart─ů

3.     Zespó┼é Szkó┼é Zawodowych im. gen. W┼éadys┼éawa Sikorskiego w S┼éupcy

4.     Zespó┼é Szkó┼é Nr 3 im. H. Ko┼é┼é─ůtaja w Szamotu┼éach

5.     Zespó┼é Szkó┼é Technicznych w Turku

6.     Zespó┼é Szkó┼é Odzie┼╝owych im. W┼éadys┼éawa Reymonta w Poznaniu

7.     Zespó┼é Szkó┼é Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Chodzie┼╝y

8.     Zespó┼é Szkó┼é Budownictwa i Kszta┼écenia Zawodowego w Koninie

9.     Zespó┼é Szkó┼é Budowlano - Drzewnych im. Boles┼éawa Chrobrego w Poznaniu

10.  Zespó┼é Szkó┼é Zawodowych nr 2 im. Powsta┼äców Wielkopolskich we Wrze┼Ťni

 

Po cz─Ö┼Ťci pisemnej komisja Konkursu zaprosi┼éa do udzia┼éu w dogrywce czterech finalistów,  którzy uzyskali tak─ů sam─ů liczb─Ö punktów.  Po udzieleniu odpowiedzi na 5 dodatkowych pyta┼ä og┼éoszono oficjalne wyniki.

 

Wszystkim udzia┼éu w Konkursie gratulowa┼é Pan Tomasz Gajdzi┼äski Zast─Öpca OIP do spraw prawno – organizacyjnych. Nagrody wr─Öczali: Pan Ireneusz Rajman Starszy Wizytator Wydzia┼éu Rozwoju Edukacji Kuratorium O┼Ťwiaty w Poznaniu oraz Pan Karol Pufal Zast─Öpca Prezesa Wielkopolskiej Izby Rzemie┼Ťlniczej w Poznaniu.

 

 Przedstawiamy pierwszych sze┼Ťciu finalistów Konkursu:

 

 

 

1 miejsce - Kamila Jeska - uczennica w zawodzie fryzjer - Zespó┼é Szkó┼é Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Chodzie┼╝y

 

 

2 miejsce - Sandra Kaczmarek - uczennica w zawodzie fryzjer - Zespó┼é Szkó┼é Nr 3  im. H. Ko┼é┼é─ůtaja w Szamotu┼éach

 

 

3 miejsceWiktoria Huda – uczennica w zawodzie fryzjer - Zespó┼é Szkó┼é Nr 3  im. H. Ko┼é┼é─ůtaja w Szamotu┼éach

 

 

4 miejscePrzemys┼éaw Medy┼äski – ucze┼ä w zawodzie stolarz - Zespó┼é Szkó┼é Zawodowych im. gen. W┼éadys┼éawa Sikorskiego w S┼éupcy

 

 

 

5 miejsceDaniel Klejbor – ucze┼ä w zawodzie murarz-tynkarz -Centrum Kszta┼écenia

Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie

 

 

6 miejsceMarcin Pigu┼éa -  ucze┼ä w zawodzie monter sieci instalacji i urz─ůdze┼ä sanitarnych - Zespó┼é Szkó┼é Budownictwa i Kszta┼écenia Zawodowego w Koninie

 

 

Finalistki 2 pierwszych miejsc zmierz─ů si─Ö 31 maja w siedzibie Zwi─ůzku Rzemios┼éa Polskiego na etapie ogólnopolskim  XVII Konkursu wiedzy o zasadach bezpiecze┼ästwa i higieny pracy dla uczniów z zak┼éadów rzemie┼Ťlniczych „Bezpiecznie od startu”.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali Dyplomy uczestnictwa, a finali┼Ťci otrzymali równie┼╝ nagrody rzeczowe (sprz─Öt elektroniczny, sprz─Öt turystyczny oraz pozycje ksi─ů┼╝kowe) ufundowane przez organizatorów i wspó┼éorganizatorów konkursu.

 

Laureatom Konkursu serdecznie gratulujemy.

 

Gratulacje nale┼╝─ů si─Ö tak┼╝e opiekunom uczestników, którzy w┼éo┼╝yli czas i prac─Ö w przygotowanie swoich podopiecznych do Konkursu.

 

 

Protokó┼é Jury Konkursu

 

Małgorzata Maciejewska

 

Zapraszamy do galerii foto

treťŠ zosta│a wydrukowana ze strony
http://www.irpoznan.com.pl/wiadomosc,najlepsi-specjalisci-od-bhp.html