Najlepsi młodzi fryzjerzy!

29 Luty 2016, wyświetleń: 4432,

XIII Ogólnopolski Konkursu Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego za nami

Przez całą niedzielę pod czujnym okiem jury, mistrzów szkolących i przy dopingu przyjaciół i znajomych - strzygli, tapirowali, modelowali i upinali…. Wszystko po to, by  wywalczyć zaliczenie części praktycznej egzaminu czeladniczego i przepustkę na Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego. 28 lutego rozgrywano XIII Ogólnopolski Konkursu Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego. O laury zwycięzcy w czterech kategoriach walczyło blisko 100 młodych adeptów fryzjerstwa z  Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej

Na początek Wiceprezes Stanisław Marczak życzył wszystkim znakomitego startu i wygłosił tradycyjną formułę otwierającą zmagania. Dla młodych rzemieślników rozpoczęły się bardzo emocjonujące godziny.

Jako pierwsi wystartowali najmłodsi uczniowie zawodu. Mieli za zadanie wykonanie fryzury a la Merlin Monro’e

To tegoroczna nowość egzaminacyjna, która łączy umiejętność wyciskania fal na mokro z nakręcaniem dwóch rodzajów pierścieni. To fryzjerskie abecadło! Bez sprawnych dłoni i palców nie ma mowy o wykonaniu tego zadania i dalszej nauce.

Później na wylosowanych uprzednio stanowiskach pojawiały się kolejne grupy startujących w działach: damskim i męskim. Zawodnicy pracowali na tak zwanych główkach.

Konkurencja  w  dziale męskim polegała na strzyżeniu i modelowaniu fryzury klasycznej.  W dziale damskim uczestnicy musieli przygotować fryzurę dzienną konsumencką. Główkę trzeba było odpowiednio ostrzyc i uczesać, a potem włosy przeczesać i zaproponować fryzurę wieczorową.

Najciekawiej jednak przebiegał konkurs Ja stylista. Temat tegorocznych zawodów GALAXY – galaktyczna plejada gwiazd pozwalał młodym stylistom na kosmiczne szaleństwa. W tych zmaganiach mogli brać udział uczniowie III roku nauki ZSZ, uczniowie 4 roku technikum dziennego a także osoby które już mają  tytuł czeladnika ale nie ukończyły 21 lat. Aby zachwycić jury musieli przygotować pełną stylizację żywej modelki.

Po kilku godzinach walki z tremą, nerwami i z czasem wszystko stało się jasne

• I miejsce w konkursie we fryzjerstwie damskim zajęła Monika Lektarska  (300 pkt) , II miejsce zajął Jakub Szulc (279 pkt) , III miejsce zajęła Paulina Jarzębowska  (265 pkt)
  • I miejsce  w konkursie we fryzjerstwie męskim zajęła Natalia Kędziora  (293 pkt,) II miejsce zajęła  Sandra Bażant  (291 pkt), III miejsce zajęła Joanna Lazarek (283 pkt)
  • W konkurencji indywidualnej - Fryzjerstwo damskie - fale - wygrała Kinga Dobierzyńska (146 pkt), II miejsce zajęłaWeronika Żelazowska (139 pkt), III miejsce zajęła Karolina Łyczyńska(134 pkt)
  • W konkurencji indywidualnej - Ja Stylista - wygrał Tomasz Drab (147 pkt), II miejsce zajęła Natalia Kędziora  (141 pkt), III miejsce zajęła Daria Torzecka (131 pkt)

Pozostałe wyniki konkursu

Przypomnijmy, że laureaci pierwszych sześciu miejsc już dziś mogą świętować zdaną pewną część egzaminu czeladniczego w dziale, w którym startowali. Przed niektórymi z nich jednak bardzo dużo pracy – już niebawem rozpoczynają najbardziej intensywne przygotowania do startu  w Mistrzostwach Fryzjerstwa Polskiego, które rozegrane zostaną w Poznaniu 8 maja!

Gratulujemy laureatom i organizatorom, a za juniorów będziemy trzymać mocno kciuki!