Minister Rolnictwa ocenia naszą białą kiełbasę!

2017-09-25 00:00:00

Konferencja Prasowa na Targach POLAGRA FOOD

 

 

 

 

 

 

 

 

W trakcie trzeciego dnia Targów Polagra FOOD odbyła się organizowana przez naszą Izbę specjalna Konferencja Prasowa – „Kiełbasa biała parzona wielkopolska w ekskluzywnym unijnym klubie”, a gościem specjalnym tego spotkania był Krzysztof Jurgiel  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W czasie tego spotkania zaprezentowaliśmy dziennikarzom i  gościom z całej Polski krótką historię naszych starań o przyznanie dla białej kiełbasy Chronionego Oznaczenia Geograficznego.  Mówił o tym między innymi Prezes Jerzy Bartnik dziękując wszystkim : rzemieślnikom - producentom, naukowcom z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a także samorządowcom , którzy wspierali nasze działania. Zapoznaliśmy także zebranych z wyjątkowymi walorami tej wędliny. Dr Bożena Grześ podkreślała, że dzięki bardzo wysokiej jakości mięsa z jakiego kiełbasa jest produkowana polecana jest w żywieniu dzieci i osób starszych.

Jak już wspomniano – gościem specjalnym był Minister Rolnictwa , który wraz z wiceministrem Jackiem Boguckim towarzyszył  delegacji z Białorusi w czasie zwiedzania Targów. Goście mieli okazję osobiście przekonać się, że  wielkopolscy wędliniarze znają się na swoim fachu – krótka degustacja okazała się smakowitym przystankiem w czasie zwiedzania stoisk targowych.  

Dzisiejsza konferencja była z pewnością bardzo satysfakcjonująca dla wszystkich, którzy od wielu lat zabiegali o nadanie naszej białej kiełbasie tak ważnego unijnego statusu, a szczególne powody do radości miał Jacek Marcinkowski, którzy jest  inicjatorem tych działań.

Przypomnijmy też,  że  trzy wielkopolskie zakłady mogą oficjalnie sygnować swoją kiełbasę CHOG. Pomyślną weryfikację zgodności z unijnymi normami przeprowadzona przez inspektorów  IHARS przeszły : Zakład Mięsny Konarczak, Rzeźnictwo Zyguła Zbąszynek oraz Zakłady Mięsne Szajek.   

 

Marzena Rutkowska-Kalisz

 

Zapraszamy do galerii foto

tre zostaa wydrukowana ze strony
http://www.irpoznan.com.pl/wiadomosc,minister-rolnictwa-ocenia-nasza-biala-kielbase.html