Kordzik WIR 2019

23 Maj 2019, wyświetleń: 2780,

Najwyższe odznaczenia Izby rozdane!


 

 

 

 

 

 

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją Walne Zgromadzenie Przedstawicieli Izby jest okazją do wręczenia najważniejszych Izbowych odznaczeń. Uroczystość wręczenia Kordzików WIR poprowadził dyrektor Tomasz Wika, który krótko przedstawiał sylwetki odznaczonych

 

A oto oni:

 

W kategorii rzemieślnik:

 

ZBIGNIEW BANASZAK – od ponad 50 lat jest członkiem Cechu Ślusarzy i Rzemiosł Pokrewnych w Poznaniu, prowadzi działalność w zakresie mechaniki maszyn, ślusarstwa i wytwarzania części zamiennych. Pełni funkcję Podstarszego ww cechu.

 

MAREK BIDZIŃSKI – od 29 lat prowadzi działalność rzemieślniczą w branży budowlanej, a od 1990 roku jest członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie. Wyszkolił 82 uczniów do egzaminów czeladniczych.  Od 2008 roku został zastępcą przewodniczącego komisji egzaminacyjnej czeladniczo-mistrzowskiej. Jest współzałożycielem Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej w Koninie.  

 

GRZEGORZ BŁASZAK – cukiernik, od ponad 40 lat prowadzi zakład rzemieślniczy. Pełnił funkcję starszego w Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Tomyślu. Wysoce ceniony fachowiec, otwarty na innowacyjne rozwiązania dotyczące branży cukierniczej.

 

MICHAŁ GRUSZECKI – cukiernik, jeden z pierwszych członków Cechu Rzemiosł Różnych w Śmiglu. Wyszkolił wielu pracowników młodocianych, którzy dzisiaj prowadzą samodzielną działalność. Aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz lokalnego środowiska rzemieślniczego oraz angażuje się w promocję rzemiosła.

 

ZDZISŁAW JAKUBIAK – murarz, od 2010 roku członek zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Gostyniu. Członek komisji egzaminacyjnej w zawodzie murarz. Dobry fachowiec i aktywny działacz w swoim środowisku.

 

SEWERYN KAMIŃSKI – piekarz, aktywny działacz Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie. bierze czynny udział w procesach społecznych i gospodarczych na rzecz środowiska. Ceniony mistrz szkolący, znakomity pedagog. Godnie reprezentuje rzemiosło wielkopolskie.

 

DANUTA KARWATKA – kucharz. Od 1996 roku zrzeszona w Cechu Rzemiosł Różnych w Wolsztynie. Prowadzi rodzinny, wielopokoleniowy zakład gastronomiczny wspólnie z mężem i córką. Wyszkoliła ponad 30 adeptów sztuki kulinarnej. Jest aktywnym uczestnikiem życia społecznego gminy i powiatu.

 

URSZULA KWIATKOWSKA – fryzjer, do 2013 roku prowadziła zakład fryzjerski na bieżąco podnosząc swoje kwalifikacje uczestnicząc w fachowych szkoleniach strzyżenia, stylizacji i koloryzacji włosów. Wyszkoliła 39 czeladników, z czego kilkunastu z nich otworzyło własne salony fryzjerskie.

 

WOJCIECH MICHALSKI – od 32 lat prowadzi działalność gospodarczą w zawodzie ślusarz. Od 1987 r. członek Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych – Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Grodzisku Wielkopolskim. Jest członkiem grupy rekonstrukcyjnej powstania wielkopolskiego. Bierze uczynny udział w organizowanych co roku w Grodzisku targów zawodowych.

 

WOJCIECH NAPIERAŁA - doskonały fachowiec w dziedzinie elektryczności i energetyki. Od 1994 roku sprawuje funkcje zastępcy przewodniczącego Rady Spółdzielni Rzemieślniczej „Wielobranżowa” w Śremie. Aktywny zawodowo, występuje jako ekspert i szkoli pracowników w zakresie doskonalenia zawodowego.

 

LESZEK NOWACZYK – mistrz piekarski i cukierniczy. Zrzeszony w Cechu Cukierników i Piekarzy w Poznaniu. Od 1990 r. współwłaściciel firmy w Dopiewie. Wyszkolił kilkudziesięciu uczniów, którzy uczestniczą w konkursach branżowych i otrzymują liczne nagrody i wyróżnienia. To aktywny działacz społeczny. Prężnie działa na rzecz dzieci niepełnosprawnych, szkół i przedszkoli. 

 

KRZYSZTOF PIOTROWSKI – wulkanizator, prowadzi wielopokoleniową firmę. Od 2006 roku pełni funkcję Podstarszego w Cechu Rzemiosł Różnych w Chodzieży. Rzetelnie i solidnie wykonuje swoje usługi. Cieszy się zaufaniem wśród społeczeństwa i środowiska rzemieślniczego.

 

TADEUSZ SZCZEPANIAK – przewodniczący komisji egzaminacyjnej w zawodzie wędliniarz. Wyszkolił 45 uczniów. Aktywny działacz samorządu gminy Bojanowo. Obecnie pełni funkcję Podstarszego Cechu Rzemiosł Różnych w Rawiczu.

 

ZBIGNIEW SZKLARSKI – członek Cechu Rzemiosł Metalowych Elektrotechnicznych i Motoryzacyjnych w Poznaniu. Wieloletni działacz samorządowy i wysokiej klasy specjalista w swoim zawodzie.

 

KAZIMIERZ WASZAK – blacharz samochodowy i ślusarz. Podstarszy Związku Rzemieślników Cechowych w Kaliszu. Wieloletni członek komisji egzaminacyjnej w blacharstwie samochodowym i ślusarstwie. Wyszkolił wielu adeptów w swoim zawodzie.

 

FRANCISZEK WOJTASZAK – murarz, aktywny członek Cechu Rzemiosł Różnych w Środzie Wielkopolskiej, w którym pełni funkcję Podstarszego. Mistrz szkolący uczniów w zawodzie murarz-tynkarz. Cieszy się bardzo dobrą opinią i uznaniem środowiska zawodowego.

 

W kategorii były członek Rady Izby

 

RYSZARD WOŹNY – starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Trzciance. Mistrz w zawodzie blacharz, lakiernik pojazdowy, mechanik. Wieloletni działacz samorządu gospodarczego rzemiosła.

 

W kategorii wybitni przedstawiciele życia społeczno-gospodarczego i politycznego:

 

ŁUKASZ BOROWIAK – prezydent Miasta Leszna od 2014 roku. Przez wiele lat działał aktywnie w ruchach miejskich i organizacjach samorządowych, tworząc podstawy „miasta obywatelskiego”. Założył Stowarzyszenie „Działamy dla Leszna”. Zawsze chętny do udziału w organizowanych imprezach, piknikach związanych z promocją rzemiosła i kształcenia zawodowego.

 

W kategorii pracownik:

 

MARIA PIETRAS – od 1998 r. do 2018 r. kierownik Cechu Rzemiosł Różnych w Złotowie. Sumienny pracownik i dobry organizator. Inicjator wielu ważnych przedsięwzięć na rzecz środowiska rzemieślniczego.

 

 

Na zakończenie głos zabrał Łukasz Borowiak – prezydent Leszna, który dziękując za wyróżnienie podkreślał swój rzemieślniczy rodowód i i zrozumienie dla problemów naszego środowiska

 

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy!

 

Zapraszamy do galerii foto






Ankieta

Sfinansowanie dostosowania strony www do wymogów dostępności WCAG 2.1 AA ze środków NIW

Baner dofinaoswanie strony