JPK_VAT od 1 stycznia 2018 r. obowiązkowy również dla mikroprzedsiębiorców

2017-11-08 00:00:00

Uwaga przedsiębiorcy!

 

 

 

 

 

 

 

 

Informujemy, że od 1 stycznia 2018 r. obowiązek  prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT /rejestr sprzedaży VAT i rejestr zakupów VAT/ i przesyłania jej jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT  /JPK_VAT/ dotyczyć będzie również firm mikro.

 

            Oznacza to, że obowiązek przekazywania JPK_VAT bez wezwania organu podatkowego do 25 dnia po zakończeniu danego miesiąca obejmie także rzemieślnicze firmy mikro, które są podatnikiem VAT i składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K.

 

            Urzędy skarbowe w miesiącu listopadzie br. uruchomiły w tym zakresie akcję informacyjną, skierowaną zwłaszcza dla mikroprzedsiębiorców. W każdym urzędzie skarbowym /poza tzw. wyspecjalizowanymi urzędami skarbowymi/ w listopadowe wtorki  /7.11, 14.11, 21.11, 28.11/ o godz. 1300 będzie można uzyskać pomoc i porady z zakresu JPK, czyli jak go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu.

 

Szczegółowe informacje organizacyjne w tym zakresie będą udzielane w poszczególnych urzędach skarbowych na terenie województwa wielkopolskiego

tre zostaa wydrukowana ze strony
http://www.irpoznan.com.pl/wiadomosc,jpk_vat-od-1-stycznia-2018-r-obowiazkowy-rowniez-dla-mikroprzedsiebiorcow.html