Po spotkaniu 9 marca 2010 roku w MEN jest nadzieja na korzystne zmiany w systemie kształcenia zawodowego." /> Po spotkaniu 9 marca 2010 roku w MEN jest nadzieja na korzystne zmiany w systemie kształcenia zawodowego." />
 

Dobre wieści z ostatniej chwili !

10 Marzec 2010, wyświetleń: 5690,

Po spotkaniu 9 marca 2010 roku w MEN jest nadzieja na korzystne zmiany w systemie kształcenia zawodowego.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Z satysfakcją informujemy, że w wyniku działań podjętych między innymi przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu,  a także przez Związek Rzemiosła Polskiego przy osobistym zaangażowaniu Prezesa Jerzego Bartnika  doszło do spotkania z Minister Katarzyną Hall.

 
 
 

W spotkaniu oprócz Minister Katarzyny Hall,  Prezesa Jerzego Bartnika i podsekretarza  stanu w MEN, Zbigniewa Włodkowskiego uczestniczyli także: przedstawiciele Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego MEN - dyrektor Ewa Konikowska-Kruk, naczelnik Wydziału Kształcenia Ustawicznego Magdalena Wantoła-Szumera oraz główny specjalista w Wydziale Kształcenia Zawodowego Jacek Falkowski, a także przedstawiciele Zespołu Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej w Związku Rzemiosła Polskiego - dyrektor Maciej Prószyński, zastępca dyrektora Jolanta Kosakowska oraz przewodniczący Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia w Poznaniu Karol Pufal.

 
 
 

Minister Edukacji Narodowej w  trakcie spotkania, do którego doszło 9 marca 2010r. wysłuchała uwag środowiska rzemieślniczego na temat proponowanych zmian systemu kształcenia zawodowego.

 
 
 

Efektem kilkugodzinnej dyskusji jest budzący nadzieję na pomyślne rozwiązanie problemu komunikat zamieszczony na stronie MEN w zakładce aktualności:   www.men.gov.pl/index.php

 
 
 

Przypomnijmy ,że jako jedna z pierwszych w Polsce Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu rozpoczęła szeroko zakrojone działania mające na celu nie tylko poinformowanie środowiska o zagrożeniach wynikających z projektu, ale także zainicjowała ogólnopolską kampanię medialną. O niekorzystnych skutkach  projektowanej modyfikacji informowaliśmy nie tylko władze  województwa i miasta, ale także starostów wielkopolskich. Problemy oświatowe będą tematem posiedzenia Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego w Poznaniu.

 
 
 

Jednocześnie z tymi działaniami odbyła się w Ministerstwie  rozmowa przedstawicieli Rzemiosła a także starostów wielkopolskich. Prezes  Jerzy  Bartnik, Wiceprezes Karol Pufal i Dyrektor Tomasz Wika spotkali się  z podsekretarzem  stanu w MEN, Zbigniewem  Włodkowskim. To wtedy po raz pierwszy nasze środowisko poinformowało władze resortu o swoim krytycznym stanowisku.

 
 
 

To nie koniec rozmów Rzemiosła i Ministerstwa – obie strony wyraziły wolę współpracy i prowadzenia konsultacji, które pozwolą na wypracowanie najkorzystniejszego modelu kształcenia zawodowego. Nasze środowisko rozumie doskonale potrzebę unowocześnienia systemu kształcenia, ale jako największy pracodawca wie równocześnie, jakie są aktualne i  przewidywalne w najbliższej przyszłości potrzeby rynku pracy.  Jak nikt inny potrafimy przecież łączyć funkcję pracodawcy i nauczyciela zawodu. 

 

Satysfakcja zatem tym większa, że w efekcie działań WIR w Poznaniu  i ZRP nie tylko doszło do konstruktywnej rozmowy z Ministerstwem ale także nastąpił przełom  w pracach nad  dotychczas niekorzystnym dla młodych ludzi projekcie.

Przegląd wszystkich podjętych przez nas działań znajdą Państwo w zakładce Modyfikacja kształcenia zawodowego.




Tagi powiązane z wiadomością:
MEN. oświata zawodowa, reforma



Ankieta

Sfinansowanie dostosowania strony www do wymogów dostępności WCAG 2.1 AA ze środków NIW

Baner dofinaoswanie strony